Nagy fogást jelentett be szombaton délelőtt a labdarúgó OTP Bank Liga NB1 szereplő DVSC csapata. A hajdúsági klub beszámolója szerint szerződtették a korábbi spanyol utánpótlás-válogatott középpályást, Sergi Sampert. A 31 esztendős futballistát ingyen szerezte meg a Loki, mivel a nyártól szabadon igazolható volt. Sergi Samperrrel 1+1 éves szerződést kötött a klub vezetősége.

fotó: DVSC
Sergi Samper Barcelonában született, gyermekként a katalán csapat híres akadémiáján, a La Masián nevelkedett, az U17-től U21-ig folyamatosan tagja volt a spanyol utánpótlás-válogatottaknak.
Az FC Barcelonában bemutatkozott a felnőtt csapatban, majd a Granadában és a Las Palmas csapatában bizonyított. Összesen 25 mérkőzést játszott a La Ligában, 93 találkozót a spanyol másodosztályban, pályára lépett a BL-ben, Bajnokok Ligája-győztesnek, spanyol bajnoknak és kupagyőztesnek, valamint Világkupa-győztesnek is vallhatja magát.

fotó: IMAGO
Sergi Samper ezt követően légiósnak állt, 88 mérkőzésen szerepelve alapembere volt a többek között japán bajnoki címet és kupát nyert Vissel Kobe együttesének, majd az FC Andorra érintésével 2024-ben a lengyel Motor Lublinhoz szerződött, amelynek színeiben a nemrég véget ért idényben 30 összecsapáson lépett pályára. Lengyelországban együtt dolgozott a Loki vezetőedzőjével, Gert Remmellel, nem kétséges tehát, hogy a tréner pontosan tudja, milyen sokat tehet hozzá a csapat teljesítményéhez a szép karrierrel rendelkező, képzett középpályás.
forrás: https://www.youtube.com/watch?v=JX0Dunp6arM
Be the first to comment