10 európai válogatott, amellyel a leghosszabb ideje nem találkozott a magyar válogatott

Még nem tudni, hogy ki ellen fogja vívni 2024 első mérkőzését a magyar válogatott, de meglehet, hogy egy olyan ellenfél ellen indítjuk az esztendőt, amellyel nem mostanában játszottunk utoljára. 

Ennek kapcsán összegyűjtöttük azt a 10 válogatottat az UEFA-tagállamok közül, amellyel a leghosszabb ideje nem vívtunk mérkőzést. 

Az UEFA további 54 tagállama közül Koszovó és Gibraltár ellen nem játszottunk soha hivatalos mérkőzést, így őket nem vettük bele a listába. 

10. Liechtenstein

A miniállam csapatával utoljára 2011. november 11-én mérkőzött meg a nemzeti együttes. Egervári Sándor irányításával 5-0-s győzelmet arattunk 23. 000 néző előtt a Puskás Ferenc Stadionban. Priskin Tamás duplázott, de Dzsudzsák Balázs, Koman Vladimir és Feczesin Róbert is eredményes volt ezen a találkozón, amely egy emlékmérkőzés volt Albert Flórián tiszteletére. 

9. Moldova

A moldáv válogatottal 2011. szeptember 16-án találkoztunk utoljára, ekkor Vanczák és Rudolf találataival 2-0-ra nyertünk a Zimbru Stadionban. A moldáv válogatott kiváló Eb-selejtezős teljesítménnyel rukkolt elő idén: megverték a lengyeleket, döntetlent játszottak a csehekkel és az utolsó fordulóig volt esélyük kiharcolni az Eb-részvételt. 

8. Málta

Noha a máltai-magyar mérkőzésekről sok szurkolónak a 2006-os vereségünk ugrik be elsőnek, szerencsére később sikerült törleszteni velük szemben. 2009 áprilisában csapott össze utoljára a két nemzet csapata, amely 3-0-s magyar sikert hozott. 

7. Szlovénia

2008-ban Zalaegerszegen fogadtuk barátságos mérkőzésen a szlovén válogatottat, amely 1-0-s sikerrel abszolválta a találkozót. Szlovénia ott lesz majd az idei Európa-bajnokságon, olyan futballisták alkotják a keretüket, mint Jan Oblak az Atletico Madridból, vagy Benjamin Sesko az RB Leipzig-tól. Ha velük játszanánk felkészülési mérkőzést, biztosan jó erőfelmérőt tartanánk a németországi kontinensviadalra. 

6. Bosznia-Hercegovina:

A bosnyák válogatottal utoljára még a 2008-as Eb-selejtező sorozatban mértük össze tudásunkat 2007. szeptember 8-án és Gera Zoltán büntetőjével 1-0-ra megvertük őket Székesfehérváron. Jövőre akár újra rendezhetnek Magyarország-Bosznia mérkőzést, mivel a Nemzetek Ligája A divíziójának 4. kalapjából várják a februári sorsolást. 

5. Örményország: 

Lassan 20 éve, hogy először és a mai napig utoljára összecsapott egymással a magyar és az örmény válogatott. 2004. február 18-án egy ciprusi felkészülési tornán Szabics Imre és Lisztes Krisztián találataival 2-0-ra nyertünk az Ararát ellen. 

4. Spanyolország: 

Rengeteg sztárválogatottal találkozott Marco Rossi irányítása alatt a magyar válogatott, ám a spanyolokkal 2002 óta nem fújt össze minket a szél. 21 és fél éve annak, hogy Miriuta László góljával 1-1-es döntetlent értünk el felkészülési mérkőzésen a vörösök ellen. Nem csoda, hogy Marco Rossi is az Eb-sorsolást megelőzően említette az M4 Sportnak, hogy szívesen irányítaná a spanyolok ellen a magyar válogatottat. Noha egy csoportba nem kerültünk Pedriékkel, a nyolcaddöntőben akár már összefuthatunk velük, de 25% esély van arra, hogy a Nemzetek Ligájában megkapjuk őket a csoportkörben. 

3. Észak-Macedónia: 

A 2001-es esztendőt egy macedónok elleni találkozóval zártuk, amelyen stadiont is avattunk, hiszen ez volt az első mérkőzés a felújított újpesti Szusza Ferenc Stadionban. 

Az évzárás parádésra sikerült, hiszen Lisztes duplájával, valamint Tököli, Ferenczi és Tokody találataival 5-0-ra diadalmaskodtunk. Azóta fejlődött az észak-macedón futball, a legutóbbi Eb-re ki is jutott a gárda. 

2. Grúzia:

A grúz csapattal régi és szomorú a legutolsó emlékünk, hiszen 2001 őszének legelső napján 3-1-es vereséget szenvedett a magyar válogatott Tbilisziben, egyetlen gólunkat Mátyus János jegyezte. Az biztos, hogy az évet nem ellenük indítjuk, hiszen a grúzokat 2 mérkőzés választja el történetük első Európa-bajnokságától. Ehhez előbb Luxemburgon, majd a görög-kazah mérkőzés győztesén kell túlkerekedniük. Zsinórban másodszor pótselejtezhetnek az Eb-re és több volt NBI-es játékos is erősítette keretüket, mint például Lasha Dvali (Ferencváros), Giorgi Beridze (Újpest) vagy Budu Zivzivadze (Mezőkövesd, Fehérvár, Újpest), de a legismertebb futballistájuk a Napolival olasz bajnoki címet szerző Khvicha Kvaratskhelia. 

1.Ukrajna

Az ukrán válogatottal jó 30 éve, több mint 11 ezer napja nem vívtunk mérkőzést. Utoljára 1992. augusztus 26-án Nyíregyházán találkoztunk velük egy barátságos mérkőzésen, ekkor Kovács Kálmán és Nagy Tibor góljaival 2-1-re legyőztük a sárga-kékeket. Érdekesség, hogy rá 2 évre mutatkozott csak be a felnőtt futballban az ukránok legendája, Andriy Shevchenko, aki aztán 5 éven keresztül dirigálta is szövetségi kapitányként hazája csapatát, de a magyar válogatott ellen sem játékosként, sem edzőként nem meccselt. További érdekesség, hogy ebben az évben Ungváron is összecsaptunk az ukránokkal tavasszal, amely Ukrajna nemzeti csapatának első hivatalos mérkőzése volt és ezen a találkozón is mi győztünk. 

A magyar válogatott 2024 márciusában és júniusában várhatóan 2-2 felkészülési mérkőzést vív, majd Svájccal, Németországgal és Skóciával csap össze az Európa-bajnokság csoportkörében, az évet pedig 6 Nemzetek Ligája találkozó zárja szeptembertől novemberig 3 különböző ellenfél ellen.