A Kisvárda vetett véget a BVSC tíz bajnokin tartó veretlenségi szériájának

A BVSC-Zugló az előző idényt két veretlen meccsel fejezte be, majd Csábi József érkezésével nyolc veretlennel kezdte az új bajnokságot. A Kisvárda azonban véget vetett ennek a szériának vasárnap. A két együttes legutóbb 2 éve a Magyar Kupában találkozott, akkor a BVSC NB III-as, a Kisvárda NB I-es volt és ma is ugyanaz a végeredmény született.

A BVSC kezdett jobban, Hidi távoli lövése azonban nem talált kaput. Ezután nem volt nagy lehetőség egyik oldalon sem, de a félidő végén Lippai ugrott magasra és fejelt szöglet után a kapuba (0-1). A második félidőben Nwachukwu lövésénél védett nagyot Kovács, majd egy bal oldalról érkező várdai szögletből Mesanovic fejelt gólt (0-2). A folytatásban Spasic lőhette volna a harmadikat, de Benkő-Bíró mentett, Soltész lövése pedig fölé ment a hajrában, a BVSC-től Kocsis próbálkozott átlövéssel, de ugyanúgy nem talált kaput. A hajrá helyzeteket még hozott, Spasic újabb helyzete is fölé ment, míg a másik oldalon Vinícius lőtt kapufát, majd Kelemen ziccerét védte Kovács.

kép: BVSC

BVSC-ZUGLÓ 0–2 KISVÁRDA MASTER GOOD (0-1) gól.: Lippai 44′, Mesanovic 60′

Budapest, III. Kerületi TVE Sporttelep Vezette: Móri Tamás (Horváth Zoltán, Belicza Bence Péter)

Nézőszám: 300

BVSC: Erdélyi B. – Benkő-Bíró, Babós, Vinícius, Király Á. – Mucsányi Miron, Hidi P. (Szilágyi M., 62.) – Székely K. (Kocsis B., a szünetben), Bacsa P. (Zamostny, 77.), Pekár L. (Kelemen P., 89.) – Nwachukwu. Vezetőedző: Csábi József
KISVÁRDA: Kovács M. – Stefan, Lippai T., Chlumecky, Körmendi K. – N. Ponomarenko (Babják, 83.), Cipetic (Soltész I., 83.), Szőr, Bíró B. – Mesanovic (Matanovics, 83.; Molnár G., 90+2.), Camaj (Szpaszics, 62.). Megbízott vezetőedző: Révész Attila