Hiába vezetett, kikapott Gyirmóton a Honvéd, a sárga-kékek vezetik a bajnokságot

Gyirmóton javított volna rossz bajnoki sorozatán a Budapest Honvéd.

Nem is kezdtek rosszul a kispestiek, hiszen Lőrinczy 30 méteres lövését Hársfalvi a kapufa segítségével Farkas elé ütötte, aki jobbal a kapuba lőtte a kipattanót (0-1). Rögtön Madarász egyenlíthetett volna, de Dúzs bravúrral védett, a kispesti kapusnak még Madarász szabadrúgását és Pyschur fejesét is védenie kellett az első félidőben, míg a másik oldalon Hangya fejesét tolta szögletre Hársfalvi.

A második félidőt góllal kezdte a Gyirmót, Csörgő bal oldali beadására Hudák érkezett a hosszún és bólintott a hálóba (0-1). Farkas távoli lövéssel próbálkozott a gól után, de mellé ment a kísérlete, a másik oldalon Lányi lőtt kapásból fölé egy jobb oldali szöglet után. A 68. percben átvette a vezetést a Gyirmót, a kényszerűségből beálló Pyschur hatalmas gólt ragasztott a jobb felsőbe (2-1). A hajrában a csereként beálló Szegi lábát rúgta el Simon, ezért büntetőhöz jutott a Gyirmót, amit higgadtan lőtt a kapu közepébe Madarász (3-1). A Honvédnak csak kisebb lehetőségei voltak a szépítésre, de Hársfalvi védte Holman és Keresztes próbálkozásait is. A Gyirmót győzelmével a tabella élére ugrott.

kép: Gyirmót FC Győr

Gyirmót FC Győr 2–1 Budapest Honvéd (0–1) gól: Hudák D. 48′, Pyschur 67′, Madarász 85′, ill.: Farkas 4′

Gyirmót, Alcufer Stadion, Vezette: Molnár Attila (Aradi József, Szabó Dániel)

Nézőszám: 941

Gyirmót: Hársfalvi – Lányi, Hudák D., Csörgő V., Helembai – Katona M. – Horváth R. (Ominger, 90.), Kovács D., Madarász M. (Hudák M., 90.), Miknyóczki (Szegi, 80.) – Adamcsek (Piscsur, 27.). Vezetőedző: Tamási Zsolt

Honvéd: Dúzs – Pauljevics, Pekár I., Szabó A., Szabó T., Hangya (Benczenleitner, 83.) – Lőrinczy A. (Holman, 71.), Csilus T. (Keresztes N., 74.), Nyitrai B. (Sigér Á., 83.) – Farkas B., Medgyes Z. (Simon B., 71.). Vezetőedző: Laczkó Zsolt