Kétszer is egyenlítettek az északírek, de a 94. percben megnyerte a mérkőzést Magyarország

Elképesztő küzdőszellem, a korábbiaknál fényévekkel jobb játék, 4 gól a hajrában, és a lényeg, MEGÉRDEMELT GYŐZELEM a magyar válogatott neve mellett a Nemzetek Ligájában! Röviden így lehet jellemezni a mai mérkőzést. Na de mi történt pontosan az északírek elleni találkozón? Ebben a cikkben olvashatjátok a mérkőzés összefoglalóját.

Nemzetek Ligája – női B divízió, 1. csoport, 3. forduló
Magyarország – Észak-Írország 3-2 (1-0)
Gólszerzők: Szabó V. (18.), Süle (83.), Németh H. (94.), illetve Hamilton (81.), Magill (89., tizenegyesből)

Kezdőcsapatok

A magyar válogatott kezdője. Kép: MTI

A magyar női labdarúgó válogatott a Nemzetek Ligája B divíziójában érdekelt, melyben szeptember elején meg is kezdte szereplését csapatunk. A papírforma ellenére Albániát nem sikerült legyőzni, Írországtól pedig sajnos nagyarányú vereséget szenvedtek lányaink, így nyeretlenül várhattuk az északírek elleni ki-ki mérkőzést. A fogadóirodák sem bocsátkoztak egyértelmű jóslatokba, nagyjából hasonló esélyeket prediktáltak mindkét gárdának.

Az összecsapást Gyirmóton, az Alcufer Stadionban rendezték pénteken 18 óra 15 perckor. Győrben egész nap esett az eső, így nem volt meglepő, hogy a pálya elázott, és tiszta sár volt. Ilyen körülmények várták a csapatokat, és persze a nagyjából 250-300 fős hazai publikum. A magyar közönség, ha nem is a legnagyobb létszámmal, de végig becsülettel buzdította a válogatottat, aminek meg is lett az eredménye. A hosszabbításban nyertük meg a találkozót, a világranglistán 3 hellyel alacsonyabban rangsorolt Észak-Írország csapata ellen.

Kép: MLSZ

A mérkőzés összefoglalója

Turányi Lilla a Bayer Leverkusen védője nem tudott játszani a mérkőzésen, ez pedig előzetesen nagy érvágásnak tűnhetett, hiszen talán a csapat egyik legjobbjáról van szó. A hiánya ugyanakkor nem érződött meg annyira, hiszen a védelmünk az első félidőt hibátlanul hozta le. A második játékrészben becsúszott néhány hiba, de szerencsénkre nem került semmibe, így is megnyertük a mérkőzést.

A találkozót a magyar csapat kezdte jobban, és több veszélyes helyzetet is kialakított a vendég kapu előtt, de Turner aki ezen a meccsen sajnos parádézott, rendre fogta ezeket a lövéseket. A 12. percben Pápai csinált helyet Zeller Dórának, akinek életerős lövését a vendégek hálóőre védeni tudta. Nem telt el egy perc, amikor egy labdaszerzés után ismét próbálkoztunk, újabb védés következett, így továbbra sem sikerült megszerezni a vezető találatot. Idáig -és még ezt követően is elég hosszú ideig- Margret Kratz tanítványainak akarata érvényesült a pályán, az északírek csak nagyon ritkán tudtak eljutni a magyar kapu közelébe. Mindez a nagyszerű magyar presszingnek volt köszönhető.

Kép: MLSZ

A 18. percben megszerezte a vezetést a magyar válogatott, és egyáltalán nem érdemtelenül. Mondjuk a gólban a szerencse is benne volt, de nem hiszem, hogy ezt bárki is bánná azok közül, akik ezt olvassák. Szabó ment el a szélen, ezután pedig mozgásából ítélve be akarta adni a labdát, de a játékszer a hálóban kötött ki. A bravúrosan védő Turner sem tudott mit kezdeni ezzel. 1-0! Ahogyan Berkesi Judit teljesen jogosan megjegyezte az M4sport stúdiójában „az a jó beadás, amiből gól születik”.

5 perccel később nagy lehetőség adódott válogatottunk előtt. Egy szabadrúgás után Kaján lőhetett cirka 6 méterről, de Holloway jó ütemben csúszott bele a lövésbe, így az utolsó pillanatban menteni tudott. Nem sokkal ezután újabb helyzetet dolgoztunk ki, de a lövés a kapufáról Turner kapus kezébe pattant vissza. A lövés után egy kicsit megijedt mindenki, mert az északír kapus a földön maradt, de aztán kiderült, hogy kutya baja. Cserébe viszont a csapattársak kimehettek frissíteni, és meghallgatni az edző utasításait.

A folytatásban se tudtak kibontakozni a vendégek, de csak a kiválóan működő magas magyar letámadás miatt nem. Ezután Kaján próbálkozott kétszer is egymás után, először mellé lőtt, majd 2 perccel később Turner hárított. A 35. percben Szabót lökte fel Wade, ezért még nem járt sárga lap. Nem úgy mint a 37. percben, ekkor Holloway sárgult be, neki már a 2. szabálytalansága volt ez a mérkőzésen. A 44. minutumban Zeller próbálkozott egy életveszélyes lövéssel, de tekerése épphogy elkerülte a kaput. Maradt tehát az 1-0. A hosszabbítás két perc volt, de mivel gól nem született, ezzel az eredménnyel vonulhattak pihenőre a felek. Az első félidőben megérdemelten vezetett a magyar csapat, és talán még hiányérzetünk is lehetett ekkor, hiszen több gól is volt a játékunkban.

Kép: MLSZ

A második játékrészben visszavett a tempóból Margret Kratz legénysége, így valamivel több momentuma volt az északír válogatottnak, de egyelőre a félidő elején nem igazán tudtak mit kezdeni magukkal. Biztonságérzetet adott volna még egy magyar találat, de ez nem született meg, csak próbálkozások voltak, melyeket védések követtek, vagy a lövések a kaput sem találták el.

A 81. percben jött a hidegzuhany. A semmiből egyenlítettek a vendégek, egy érdekes beadást követően. A fejes után a labda a hálóban landolt, az északírek pedig próbálták húzni az időt, hiszen a játék képét tekintve ez az eredmény nekik tökéletesnek számított. Alig 1 perccel később viszont újra magyar előnyt mutatott az eredményjelző. Süle Dóra 30 méterről hatalmas gólt ragasztott az ellenfél kapujába, a bravúrokat bemutató Turner sem tudott mit tenni. Újra vezettünk tehát, de maradt még izgalom az utolsó percekre is. Amikor már mindenki elkönyvelte a magyar győzelmet, büntetőhöz jutott, a vendég gárda, amit Simone Magill értékesített is. Azért azt nem mondhatjuk, hogy magabiztos lett volna, hiszen Szőcs igencsak rajta volt a labdán, centiken múlt csak a hárítás. Előbb a győzelmet érezhettük a zsebben, ezután a tizenegyes után, már az 1 pontot tekintettük biztosnak, de az ég visszaadta azt, amit korábban többször is elvett a magyar csapattól. A 94. percben egy szabadrúgásból felívelt labdát a hálóba csúsztatott Németh Hanna. Ha Turner kijön a kapujából ezt a labdát könnyedén megfogja, de talán bravúrjai miatt nem ő lesz a bűnbak az északíreknél.
Mindenesetre ez legyen az ő problémájuk. Magyarország megverte riválisát, ezzel pedig megszületett Margret Kratz együttesének első győzelme a Női Nemzetek Ligájában, ezzel pedig talán jóvá tették a lányok az albánok elleni botlást. A tabellán előttünk csak a hibátlan, VB-résztvevő Írország van, a mienk pedig jelenleg a 2. helyen állnak, ami adott esetben feljutást érhet az A divízióba is.

A magyar csapat következő mérkőzése október 31-én kedden este 20 órától lesz követhető az M4sporton, ekkor az Észak-Írország elleni visszavágó lesz megrendezve.

A mérkőzés statisztikái az UEFA.com információi alapján. (A sarkok bezárva természetesen a szögleteket jelenti.)