Lejátszotta első nyári felkészülési mérkőzését az NB III-as Eger SE, amely hazai pályán 1–1-es döntetlent ért el a Dél-Keleti csoport előző idénybeli bajnoka, a Monor SE ellen.

Sütő Szilárd együttese mindössze egy hete kezdte meg a felkészülést a 2026/27-es szezonra, ennek ellenére biztató teljesítményt nyújtott a komoly játékerőt képviselő monoriak ellen. A nagy hőség miatt a találkozó a tervezettnél két órával korábban, reggel 9 órakor kezdődött, de a körülmények így is komoly terhelést jelentettek a játékosok számára.
A mérkőzésen több fiatal és próbajátékos is lehetőséget kapott az egri együttesben. A vendégek szerezték meg a vezetést, miután egy bal oldali támadás végén Bálint Dániel talált a hálóba. Az Eger azonban hamar válaszolt: Cseri Tamás remek indításával Boros Gábor lépett ki a védők közül, majd higgadtan értékesítette helyzetét.
A folytatásban mindkét oldalon akadtak lehetőségek, újabb gól azonban már nem született, így 1–1-es döntetlennel zárult a felkészülési találkozó.
Az Eger számára különösen biztató, hogy számos saját nevelésű fiatal kapott szerepet. Többek között a 2010-es születésű Bánka Olivér, Hegedűs Keve, Kovács Áron, Nyolcas Bene és Országh András is pályára lépett, értékes tapasztalatot szerezve a felnőttek között.
Felkészülési mérkőzés
Eger SE–Monor SE 1–1 (1–1)
Eger
Eger SE:
Bukrán Erik – Andresz Vilmos, Maddox, Matija, Urbán Milán, Varga Dzsasztin, Boros Gábor, Cseri Tamás, Ferencsik Soma, Paizs József, Valkay Richárd.
Csereként pályára lépett:
Racsek Zoltán, Bánka Olivér, Hegedűs Keve, Kovács Áron, László Soma, Nyolcas Bene, Országh András, Pállai Barnabás, Rab Kristóf, Bernáth Ákos, Gíber Attila, Jászberényi Péter.
Vezetőedző: Sütő Szilárd.
Gólszerzők: Boros Gábor, illetve Bálint Dániel.
Forrás/fotó: http://egerse.com/
Be the first to comment