MK: 2023-as bajnokot ejtett ki a Sopron, a Szolnok viszont nem jutott be a legjobb 64 közé

Az FC Sopron a 2023-ban NB III-as bajnoki címet szerző Veszprémet fogadta a Magyar Kupa 2. fordulójában.

A Veszprém Baldauf góljával már az 5. percben megszerezte a vezetést, azonban a második félidőben Weisz egyenlített, majd Bolla megfordította a meccset a hazaiaknak, így az FC Sopron várhatja a hétfő esti sorsolást.

Sopron 2-1 Veszprém (Weisz 48', Bolla 61', ill.: Baldauf 5')

A bajnokságban nagyon rosszul rajtoló, de korábban kupagyőztes Szolnok a szintén NB III-as Monort fogadta. A Monor a 30. percben szerezte meg a vezetést Hadnagy góljával, majd hamar válaszolt Iván szolnoki részről. A második félidő elején a Szolnok fordított is Dósa góljával, a vendégek pedig Bálint révén másodszor is beköszöntek. A találkozó egészen a büntetőkig ment el, amelyet a Monor 4-3-ra megnyert, így kiejtette a Szolnokot.

Szolnok 2-2 Monor (Iván 38', Dósa 48', ill.: Hadnagy 30', Bálint 61') tizenegyesekkel: 3-4