Fordulatos meccs után a Haladás és a III. Kerület is tovább várhat első győzelmére

Két korábbi NB I-es csapat találkozott a Rohonci úton az NB III Észak-Nyugati csoportjának 4. fordulójában. A III. Kerület 2022-ben még másodosztályú meccsen lépett pályára Szombathelyen, most azonban mindkét csapat első szezonbeli győzelmére hajtott a harmadosztályban.

Mindkét gárda 1-1 helyzettel kezdett: Szakály szabadrúgása egy óbudai fejről ment a kapu irányába, de Simon szögletre mentett. A másik oldalon Barczi ziccerét védte nagy bravúrral Horváth Alex. A 43. percben szinte a semmiből Jancsó került helyzetbe és a hálóba passzolt, ezzel megszerezte a vezetést a Haladás (1-0).

kép: Haladás VSE

A második játékrészre összekapta magát a III. Kerület: az 51. percben Bekker Roland egyenlített, egy perccel később pedig Bencze Márk használt ki egy nagy helyzetet és fordította meg a mérkőzés állását (1-2). A HVSE gyorsan reagált a kapott gólokra és Fehér Dániel Ferencz Zoltán labdáját gólra váltotta (2-2).

A vendégek közelebb jártak a győzelemhez: Bencze Márk a keresztlécet találta el ziccerben és Horváth Alexnek is többször kellett védenie. A két együttesnek azonban végül meg kellett elégednie az 1 ponttal.

Haladás VSE 2-2 III. Kerületi TVE (Jancsó 43', Fehér 62', ill.: Bekker 51', Bencze 52')

Haladás VSE: Horváth A. –  Árvay D. (Horváth A. 58.), Horváth M., Kovács B. (Dezamits D. 45.), Tarján P. – Czuczi P., Szakály A., Ferencz Z.,  Fehér D. (Hende M. 80.) – Jancsó A. (Horváth D. 80.), Szenczi B. (Hári K. 58.)

Edző: Szenczi Imre

II. Kerület: Simon Sz. – Bekker R. (Zajtai Sz. 88’), Fodor F., Szabó M. (Árva B. 59’), Cseszneki R., Erdei G., Pálvölgyi P. (Hegyi P. 59’), Vankó I. (Szalka D. 66’), Buda P., Barczi D., Bencze M.

Edző: Harmati Tamás