Az utolsó pillanatban mentett pontot a Vidi – Fehérvár FC – Zalaegerszegi TE 1-1 (0-0)

Vasárnap délután Fehérvár – Zalaegerszeg mérkőzést is rendeztek a labdarúgó OTP Bank Liga NB1 4. fordulójában. A fehérvári együttes a találkozó előtt búcsúzni kényszerült a Konferencia-Ligától, miután a selejtezősorozat 3. fordulójában kettős vereséggel alulmaradtak a ciprusi Omonia Nicosia ellen, míg a zalaiak szerették volna folytatni a Paks ellen megkezdett jó szériájukat.

fotó: Fehérvár FC

A találkozó első komoly lehetősége a piros-kék mezes fehérváriak előtt adódott a 4. percben, ekkor Tobias Christensen cikázott a zalai játékosok között, majd 18 méterről kapura lőtt, ám a labda a felső lécen csattant. Néhány perccel később Csongvai Áron 22 méteres lövését szépen védte Gundel-Takács Bence.

Az első félóra végén a vendégek is mutattak valamit magukból, a fiatal Dénes Csanád fordult le örzőjéről, majd Spandler Csaba takarásában az oldalhálót találta telibe. Öt perccel később Kiss Bence távoli lövését a bal felső sarokból védte óriási bravúrral Tóth Balázs. A 38. percben Mim Gergely kapott remek labdát a fehérváriak kapuja előtt, ám 6-7 méterről leadott balos lövése elment nem sokkal a kapu mellett.

A félidő utolsó lehetősége a zalai együttes előtt adódott, Dénes lövését még blokkolták a védők, majd a lecsorgót Szendrei Norbert tűzte kapura, de Tóth Balázs eszén ezúttal sem lehetett túljárni, így a szünetben 0-0 volt az eredmény.

A második félidő is egy Christensen lövéssel indult, ám ezúttal nem a kapufa, hanem Gundel-Takács segítette ki a Zalaegerszeget.

Az 54. percben teljesen megérdemelten került előnybe a vendégcsapat: a fehéváriak egyik játékosa, Bedi Bence bizonytalakodott hátul, amelyet Dénes Csanád használt ki, hiszen labdát szerzett, majd estében Csongvai Áron mellett a bal alsóba lőtt. (0-1)

fotó: Nemzeti Sport

A bekapott gól felrázta a Vidit és szépen jöttek a helyzetek, előbb Stefanelli éles szögből leadott lövését fogta Gundel-Takács, majd az argentín támadó passza után Kovács Patrik ziccerét hárította a vendégek hálóőre. A 75. percben Gundel-Takács rossz helyre ütötte a labdát, amelyet Christensen húzott kapura, de a gólvonal előtt Safronov kivágta a játékszert.

Rövid időn belül láthattunk két nagy kapufát is, előbb a 83. percben Holender tekerése csattant a bal kapufán, majd öt perccel később Kiss Bence lőtte telibe a felsőlécet.

Már úgy tűnt, hogy 0-1 marad az eredmény, ám a 95. percben egyenlített a Vidi: egy jobbról beívelt szabadrúgást követően a 17 esztendős Kovács Patrik lőtt a kapuba egy felpattanó labdát. A fiatal támadónak ez volt a 2. gólja az idei szezonban. (1-1)

A hátralévő időben nem született több gól, Dénes Csanád és Kovács Patrik révén két fiatal szállította a gólokat ezen a mérkőzésen, a végeredmény 1-1 lett.

OTP Bank Liga NB1, 4. forduló

Fehérvár FC - Zalaegerszegi TE 1-1 (0-0)

Székesfehérvár, Sóstói Stadion, 2763 néző

Vezette: Káprály Mihály (Kóbor Péter, Szalai Dániel)

Vidi: Tóth - Melnyik (Huszti, 46.), Serafimov, Spandler, Milicevic (Kovács P., 61.) - Christensen, Csongvai, Bedi - Katona (Holender, 61.), Gradisar (Berki, 86.), Kovács M. (Stefanelli, 46.)

Vezetőedző: Pető Tamás

ZTE: Gundel-Takács - Szendrei, Várkonyi, Safronov, Medgyes (Nyíri, 63.) - Sankovic - Dénes Cs. (Vogyicska, 78.), Bakti (Németh D., 46.), Kiss B., Mim - Sajbán

Vezetőedző: Márton Gábor

Gólszerzők: Dénes Cs. (54. perc) illetve Kovács P. (90+5. perc)

A fehérváriak maradtak a tabella 6. helyén, míg a zalaiak majd a 8. helyről várják a bajnokság folytatását.