Kétszer egyenlített, de pont nélkül maradt a Vasas Soroksáron: összefoglaló

A Soroksár SC vendégeként debütált Pintér Attila a Vasas kispadján az NB II-es bajnokságban.

kép: Soroksár SC

Alig fél perc elteltével Tóth Milán lőtt jobbról, de Holczer védett. A 7. percében Jova bravúrjára volt szükség, Lovrencsics lekészítése után Korozmán erős lövését tolta szögletre a Vasas kapusa. A 8. percben Tóth Milán vesztett labdát a saját tizenhatosa előtt, Nagy Olivér meglódult, középreadását pedig Lovrencsics Balázs lőtte a kapuba (1-0). A 15. percben máris jött a válasz, Szánthó jobb oldali beadására Radó érkezett középen és könnyedén passzolt a kapuba (1-1). A folytatásban Holczer védett többször, a 31. percben Tóth Milán ziccerét, majd a 39.-ben Baráth fejesét fogta. A félidő hosszabbításában mégis a Soroksár talált be: Szabó a jobb oldalról ívelte be a szögletet, amire Bolla Gergő érkezett és fejelt senkitől sem zavartatva a hálóba (2-1).

A második féldiőt jól kezdte a Vasas, előbb Szánthó helyzeténél Dhonata jól blokkolt, de az 50. percben az ő szögleténél senki sem figyelt Tóth Milánra, aki Bollához hasonlóan gólt fejelt (2-2). Az 59. percben kontrázott a Soroksár, Dhonata a saját térfeléről indította Halmait, aki ziccerben tört kapura, jobbal azonban Jova kezébe lőtt. Három perccel később viszont nagyon szép gólt lőtt a hazai csapat: Szabó jobbról passzolt középre, Halmai egyből sarkazott Korozmánhoz, aki kapásból lőtt gólt (3-2). A Vasas ezzel 3-2-es vereséget szenvedett, 7 bajnokiból pedig már negyedik alkalommal botlott. A Soroksár elmozdult a kiesőzónából.

Soroksár SC 3-2 Vasas FC (Lovrencsics 8', Bolla 45+1', Korozmán 62', ill.: Radó 15', Tóth 50')

Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep

Vezette: Takács Tamás (Kovács Gábor, László István Sándor)

Nézőszám: 700

Soroksár: Holczer – Nagy O., Króner, Bolla G., Dhonata (Kékesi, 76.) – Németh E. (Köböl K., 71.), Tóth A. – Szabó Sz. (Dobos Á., 90+3.), Korozmán, Halmai Á. (Kundrák, 71.) – Lovrencsics B. (Dragóner F., 90+3.). Vezetőedző: Lipcsei Péter

Vasas: Jova L. – Ódor, Otigba, Baráth B. (Lehoczky, 83.), Doktorics (Deutsch L., 65.) – Bodnár G. (Mamusits, a szünetben), Urblík J., Hidi M. S., Szánthó (Pintér F., 75.) – Radó (Könyves, 65.), Tóth M. Vezetőedző: Pintér Attila