Csertői Aurél a bajnokságban is győzelemmel kezdett, négyet vágott a Kisvárdának a Mezőkövesd: összefoglaló

A tavaly még NB I-ben szereplő gárdák csaptak össze az NB II 7. fordulójában, a Mezőkövesd ugyanis a Kisvárdát fogadta. A hazai kispadon Csertői Aurél a Csákvár 3-1-es kiejtésével kezdett a kupában és a bajnokságban is remekül debütált.

A Kisvárda kezdett veszélyesebben, Camaj lövését és Cipetic ziccerét is bravúrral védte Juhász. Ezután aktívabb lett a Kövesd, sorra jöttek a lehetőségek és a 27. percben Szalai József fejesével meg is szerezték a vezetést. A hazaiak két perccel később újabb fejesgóllal növelték előnyüket, ezúttal a Nyíregyházáról kölcsönbe érkező Horváth Kevin csúsztatott a kapuba (2-0). A két kapott gól után megpróbált válaszolni a Kisvárda, de Mesanovic jobbról leadott lövése a kapu mellett suhant el.

kép: Mezőkövesd

A második félidőt gyors góllal kezdte a Kisvárda, a szintén NB II-es meccsen debütáló Matanovic fejelt a kapuba egy szabadrúgást követően két perccel becserelését követően (2-1). A 63. percben visszaállt a kétgólos különbség, Bartusz adta be a labdát balról és Szalai közelről bepofozta a labdát (3-1). A 83. percben feltette a koronát teljesítményére Csertői Aurél együttese, Cibla Flórián balról befelé cselezgetett és lőtt 16 méterről Kovács hálójába, beállítva a 4-1-es végeredményt.

Mezőkövesd 4-1 Kisvárda (Szalai 27', 63', Horváth 29', Cibla 83', ill.: Matanovic 47')

Mezőkövesd, Városi Stadion

Nézőszám: 700

Vezette: Sipos Tamás (Szécsényi István, Szalai Dániel)

Mezőkövesd: Juhász I. – Horváth K., Zachán, Bora, Kállai K. (Kojnok, 78.), – Zvekanov, Cseri (Krausz R., 55.), Vajda S., Varjas – Szalai J. (Cibla, 71.), Bartusz (Bányai, 71.). Vezetőedző: Csertői Aurél

Kisvárda: Kovács M. – Camaj (Szpaszics, 72.), Chlumecky, Jovicic, Cipetic (Soltész D., 72.) – Soltész I. (Szőr, 37.), Stefan, Osztrovka (Ponomarenko, 66.) – Molnár G., Mesanovic, Bíró B. (Matanovics, 37.). Megbízott vezetőedző: Révész Attila