Elképesztő fordulatok után a Kozármisleny legyőzte a Tatabányát

Kozármislenybe látogatott a Tatabánya a Merkantil Bank Liga 7. fordulójában.

Az első negyedóra végéhez közeledve Kiprichet buktatták a tizenhatoson belül, így büntetőhöz jutottak a vendégek, amelyet Vida Kristopher higgadtan a jobb alsóba helyezett (0-1). Egészen a 40. percig tartott a Bányász előnye, a hazaiak gólvágója, Kirchner Krisztián ugyanis ballal a bal alsóba helyezett (1-1).

A második félidő végén pörögtek fel az események ismét, a 74. percben bedobást követően Soltészhoz került a labda, aki 11 méterről vette be Lékai kapuját, visszaszerezve ezzel a vezetést a Tatabányának (1-2). Nem sokáig volt vendég vezetést, négy perccel később Pesti külsővel lőtt Balla mellett a kapuba (2-2). A 81. percben már a Kozármisleny vezetett, Pesti esernyőcsele után Kirchnerhez került a labda, ő pedig nagy erővel a léc alá bombázott, ami egyben a győzelmet is jelentette a hazaiaknak (3-2).

Kozármisleny 3-2 Tatabánya (Kirchner 40', 81', Pesti 78', ill.: Vida 15', Soltész 74')

kép: NSO

Kozármisleny, Kozármislenyi Stadion

Nézőszám: 600

Vezette: Molnár Attila (Máyer Gábor, Mohos Milán)

Kozármisleny: Lékai – Schuszter (Beke, 73.), Gajág, Vajda R., Turi – Horváth D., Major S. (Rácz L., 86.) – Horváth K. (Koszovcsuk 63.), Kirchner, Cipf (Kócs-Washburn, 73.) – Horváth P. (Pesti Z., 73.). Vezetőedző: Pinezits Máté

Tatabánya: Balla – Buna, Kovács I., Jagodics M. – Eördögh, Szegleti, Derekas (Árvai, 86.), Varga D. –  Csernik (Kocsis G., 86.), Vida K. (Soltész B., 71.) – Kiprich (Jelena R., 59.). Vezetőedző: Gyürki Gergely
Gólszerző: Kirchner (40., 81.), Pesti Z. (78.), ill. Vida K. (15. – 11-esből), Soltész B. (74.)