Gyors gólváltás és döntetlen a Szeged-Gyirmóton

A Szeged-Csanád Grosics Akadémia a Gyirmót FC Győrt fogadta a Merkantil Bank Liga 8. fordulójában.

Az első helyzet a 7. percben Papp Áron lövése volt, amely egy védőn megpattanva az oldalhálóban kötött ki. A 19. percben egy jobb oldali szegedi szöglet után Szilágyi lőtt kapufát a rövid saroknál. A 35. percben is a Szeged veszélyeztetett: Márkvárt vett át egy bal oldali beadást, majd egy csel után beljebb került és lövése a bal kapufa mellé ment. A félidő végén Hudák fejesét védte Molnár-Farkas.

kép: Szeged-Csanád G. A.

A második játékrész gyirmóti góllal indult, egy védelmi hibát használtak ki a vendégek, Molnár-Farkast megrúgták, a játék ment tovább, Adamcseknek nem volt nehéz dolga, az üres kapuba emelt (0-1). Egy percre rá rögtön jött a válasz: Papp Áron passzából Palincsár lőtt kíméletlenül a gyirmóti kapuba (1-1). A Szeged kényszerűségből kapust cserélt és a Molnár-Farkast váltó Takácsnak a 60. percben egy távoli lövést kellett fognia. Az utolsó 20 percben több lehetősége is volt a Szegednek, Lamin Sarr oldalhálót lőtt, majd a 83. percben Novák Csanád próbálkozása akadt el Hársfalviban. A Szeged a 10. helyről várja a szentlőrinci túrát, míg a Gyirmót a dobogó alsó fokáról a Honvéd elleni meccset.

Szeged 1–1 Gyirmót (00) gólsz.: Palincsár 46', ill.: Adamcsek 47'

Szeged, Szent Gellért Fórum, Vezette: Takács Tamás (Vrbovszki Pál, László István Sándor)

Nézőszám: 658

Szeged-Csanád Grosics Akadémia: Molnár-Farkas T. (Takács J., 54.) – Könczey (Gera N., a szünetben), Szilágyi Z., Pejovic, Tóth B. – Haris, Márkvárt – Papp Á. (Lamin, 63.), Palincsár (Borvető, 77.), Takács-Földes (Mohos, 77.) – Novák Cs. Vezetőedző:  Michael Boris

Gyirmót: Hársfalvi – Lányi, Csörgő, Hudák D., Hajdú Á. – Kovács D. (Miknyóczki, 89.) – Horváth R. (Piscsur, 90+2.), Katona M., Madarász M. (Szegi, 82.), Adamcsek – Ugrai (Kiss N., 89.). Vezetőedző: Tamási Zsolt