Hazai pályán továbbra is hibátlan Kovács Gáborral a Honvéd II.

A Budapest Honvéd II. az MFA Utánpótlásközpontban látta vendégül az NB III Dél-Keleti csoport egyik újoncát, a Csongrád vármegyei I. osztályból felkerült Szegedi VSE-t. A kispestieknél az 5. fordulóban érkezett Kovács Gábor Laczkó Zsolt helyére vezetőedzői pozícióban és rögtön három győzelemmel kezdett, emellett két edzőmeccset is sikerrel abszolvált. A sorozat az előző héten tört meg a martfűi vereséggel, de hazai pályán ezúttal sem talált fogást együttesén az ellenfél. A szegediek sem panaszkodhatnak a szezonrajtra, hiszen az 5. helyről várták a folytatást, igaz, nem ők a legjobban szereplő újonc csapat, hiszen a Gyulai Termál vezeti a csoportot.

kép: Budapest Honvéd FC

Az első lehetőségre hat és fél percet kellett várni: ekkor a jobb oldalról Kenéz lőtte keresztbe a labdát, amit a szegedi védők kivágtak a tizenhatoson belülről, a labda Pintér elé került, aki kapásból mellé lőtt. A 11. percben pedig már jött is az első találat: Kis Koppány robogott el a jobb oldalon, rávezette a labdát Balogh Csabára és higgadtan értékesítette a ziccert (1-0). Szinte rögtön jöhetett volna az újabb kispesti gól, Szabó Ákos jobbról adta be a labdát, a középen érkező Benkő fejesét viszont a magasba ugorva könnyedén húzta le Balogh. A második hazai gólt óriási védelmi hiba előzte meg: egy balról elvégzett bedobás után Kenéz emelte át védőjét, de nem volt csapattársa, akit ezzel megtudott volna játszani. A szegediek védője, Fodor Ádám viszont fejjel nem tudta megszelidíteni a labdát, csak nehezebb helyzetbe hozta magát, Balogh Csaba ki is lépett a kapujából, de későn, mert saját védője elfelejte előle a labdát, Somogyi Ádám pedig köszönte szépen és az üres kapuba helyezett (2-0). A 34. percben Balogh Csabát agyrázkódás gyanújával szállították kórházba, így a folytatásban Zelman Levente védett a szegedi kapuban. A 36. percben zárkózhattak volna a vendégek, de Papp Ádám százszázalékos ziccerét bravúrral hárította Gyetván. A játékrész Honvéd-lehetőségekkel zárult: a 44. percben Benkő jobb oldalról elvégzett szabadrúgását fogta Zelman, majd Kenéz forgatta meg védőit, de lövése elakadt a kék-mezesek védelmében, így a szünetben maradt a kétgólos hazai vezetés.

kép: Budapest Honvéd, stream

Mindössze hat perc telt el a második félidőből, amikor végleg megpecsételődött az SZVSE sorsa: Polák fejelt balról vissza egy labdát, amire közelről berobbanva Somogyi becsúsztatta csapata harmadik, saját maga második gólját. A 61. percben Kenéz lövését ölelte magához Zelman. A 75. percben a csereként beálló Hancz Dominik a középpályáról indította Kenéz Kristófot, aki ziccerben jobbal Zelman mellett a kapuba lőtt (4-0). A 85. percben Hetyei ollózása után fogta a labdát Zelman. A mérkőzést így négy góllal nyerte Kovács Gábor együttese és megelőzte az SZVSE-t a tabellán, míg a Tisza-partiak közvetlenül a Honvéd II. mögé, azaz a 7. helyre csúsztak.

– Én úgy érzem, hogy az egész meccsen tudtunk dominálni, és a játék minden elemében az ellenfelünk fölé tudtunk nőni. Külön kiemeltem a játékosoknak, hogy az ellenfél amiben jó, az egy az egy elleni párharcokban, abban is felvettük velük a versenyt. Úgyhogy emelem kalapom a fiúk előtt, óriási gratuláció és külön kiemeltem, azt is, hogy nem kaptunk gólt, ez az első ilyen bajnokink ebben az idényben, úgyhogy minden sikerült ma.– értékelt Kovács Gábor (Honvéd) a honvedfc.hu-nak.

– Sajnos a szezon eddigi leggyengébb játékával nem sikerült pontot szerezni, gratulálok a Honvédnak a győzelemhez. Kapusunknak jobbulást kívánunk, a következő fordulóban szeretnénk itthon javítani a Martfű ellen. értékelt Kelemen Balázs (SZVSE) a délmagyar.hu-nak.

A Honvéd II. legközelebb a BKV Előre vendége lesz, míg a Szegedi VSE a Martfűt fogadja.

NB III. Dél-Keleti csoport, 9. forduló (szeptember 29., vasárnap, 11:00)

Budapest Honvéd FC II. – Szegedi VSE 4–0 (2–0)

Budapest, Honvéd MFA Utánpótlás Központ. Vezette: Drabon Barnabás (Csákó, Bán).

Honvéd II.: Gyetván – Szamosi, Polák (Hetyei, 58.), Szabó Á., Kis K. (Sebe, 77.), Menyhárt (Gáspár D., 68.), Gincsai, Kenéz (László M., 77.), Benkő (Hancz, a szünetben), Pintér, Somogyi. Vezetőedző: Kovács Gábor.

SZVSE: Balogh Cs. (Zelman, 34.) – Ottlik M., Rádai, Albert Cs.(Dobronoky, 58.), Fodor Á. (Kalapács, a szünetben), Vas, Benyó, Farkas M., Kéri (Orovecz, 72.), Papp Á., Lévai (Kelemen V., 58.). Vezetőedző: Kelemen Balázs.

Gólszerzők: Kis K. (11.), Somogyi (26.,52.), Kenéz (76.).