Kovács Nikolasz duplázott, de a Budafok ponttal távozott Ajkáról

Az FC Ajka a Budafoki MTE csapatát fogadta a Merkantil Bank Liga 7. fordulójában.

Már a 4. percben gólt láthattak a nézők, hiszen Szűcs a jobb oldalon megverte egy az egyben védőjét, beadására a hosszún Zuigeber érkezett és 3 méterről a kapuba lőtt (0-1). Nem sokáig volt vendég előny, a 17. percben Kovács Nikolasz 17 méterről vette célba a budafoki kaput, lapos lövése a bal alsóba csorgott (1-1). A 27. percben Szabados védett hatalmasat Vasvári fejesénél.

A második félidő Sztojka lövésével indult, de a budafoki középpályás mellé helyezett. A 65. percben Szűcs is távoli lövésre szánta el magát, de Szabados védett. A kimaradt helyzetekből büntetett az Ajka, a 67. percben Zsolnai balról elvégzett szabadrúgására Kovács Nikolasz érkezett és fejelt a hálóba (2-1). A Budafok mindent megtett az egyenlítésért, de Kalmár lövését Szabados, Szűcs kísérletét pedig a kapufa hárította. A hajrában góllá érett a vendég nyomás, Kun Bertalan ugyanis a hosszún érkezve közelről a kapuba lőtt, döntetlenre mentve a mérkőzést.

FC Ajka 2-2 Budafoki MTE (Kovács 17', 67', ill.: Zuigeber 4', Kun 84')

Ajka: Szabados – Tóth G., Tar, Kenderes, Csemer (Kitl M., 80.) – Kopácsi, Csizmadia Z. (Pantovics, 59.) – Kovács N., Zsolnai, Doncsecz (Szarka Á., 59.) – Borsos F. (Nagy K., 80.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs

Budafok: Horváth A. – Lorentz, Kálnoki-Kis, Oláh B., Kalmár O. (Kovács D., 84.) – Sztojka, Németh M. – Szűcs P., Zuigeber (Horváth O., 84.), Merényi (Kun B., 76.) – Vasvári (Elek B., 62.). Megbízott vezetőedző: Nikházi Márk