A szezon mentéseit mutatta be Mucsányi, a BVSC Kispesten sem kapott gólt és három ponttal távozott a Bozsik Arénából

A rossz szezonkezdet után a veretlen BVSC-Zugló ellen javított volna a Budapest Honvéd a Merkantil Bank Liga 8. fordulójában.

A BVSC kezdeményezőbben kezdte a kispesti találkozót, több támadást vezettek és a letámadásaik is veszélyt okoztak a hazai kapu előtt. Az első komolyabb lehetőségre viszont közel húsz percet kellett várni, Pekár László jobbal eleresztett löketét tolta oldalra Dúzs. Négy perc elteltével Medgyes a bal oldalon iramodott meg, éles szögből leadott lövését Erdélyi lábbal hárította. Az első félidő komolyabb helyzetei ebben ki is merültek.

kép: Budapest Honvéd FC

A második félidőbe már jobban vetette bele magát Laczkó Zsolt csapata, előbb Sigér megpattanó lövése okozott veszélyt, majd Medgyes szögletéből Kulbachuk lőtt kapásból, de Erdélyi védett. A meccs színvonala ismét visszaesett, majd a semmiből Pauljevic fejelhetett volna gólt, de Hangya bal oldalról érkező beadását fölé bólintotta. A 69. percben a semmiből vezetést szerzett a BVSC, Pekár balról végzett el szögletet, ami Benkő-Bíró lábáról pattant a rosszul kifutó Dúzs hálójába (0-1). A kapott gól után a Honvéd csak a hosszabbításban jutott el helyzetekig, de ezekből akár fordíthatott is volna: a 90+1. percben Medgyes fejesét védte bravúrral Erdélyi. Négy perccel később Lőrinczy tekert kapura egy szögletet, de csak az oldalhálóban kötött ki. A 90+9. percben jött a forduló egyik legemlékezetesebb momentuma: Szabó Tibor csúsztatása jutott el Farkas Balázshoz, aki 3 védővel a nyakán lőni tudott, Erdélyi védett, majd Farkas duplázott, ezt Mucsányi Miron a gólvonalról fejelte ki, de csak Szabó Tiborig, aki egyből lőtt, de Mucsányi itt is mentett, ezután Benczenleitner lőtt kapásból, ezt Hesz rúgta ki a kapu torkából és a végére Szabó Tibor csúsztatását fogta könnyedén Erdélyi.

A Honvéd ezzel a 15. helyre csúszott, a BVSC továbbra is veretlen és már 300 perce nem kapott gólt tétmeccsen.

Budapest Honvéd 0–1 BVSC-Zugló (0–0) gólsz.: Benkő-Bíró 69'

Budapest, Bozsik Aréna,  Vezette: Zimmermann Márió (Kovács Gábor, Nagy Viktor)

Nézőszám: 1200

Honvéd: Dúzs – Pauljevics, Hangya (Benczenleitner, 90+2.), Szabó A., Szabó T., Kulbachuk – Sigér Á. (Lőrinczy A., 76.), Csilus T., Holman (Simon B., 70.) – Farkas B., Medgyes Z. Vezetőedző: Laczkó Zsolt

BVSC: Erdélyi B. – Babós, Benkő-Bíró, Vinícius, Király Á. – Hidi P. (Szilágyi M., 63.) – Pekár L. (Nemes M., 90+2.), Mucsányi Miron, Székely K. (Batai, 81.) – Nwachukwu (Hesz, 81.), Bacsa (Zamostny, 63.). Vezetőedző: Csábi József