Korai kapott gólok pecsételték meg a Tatabánya sorsát

Az FC Ajka volt a Tatabánya vendége a Merkantil Bank Liga 8. fordulójában.

A Tatabánya rossz formában van a bajnokságban és ez a meccs is rosszul indult számukra, hiszen Szarka már a hatodik percben bevette Lóth kapuját (0-1). A 13. percben már 2-0-ra vezetett az Ajka, Kovács Nikolasz zsinórban harmadik meccsén már negyedszer volt eredményes, ezúttal Csizmadia beadását fejelte öt méterről a kapuba (0-2). A Tatabánya megpróbált felállni a kezdeti sokkból és egy kontra után Kiprich Dávid lövésével szépítettek is a hazaiak, aki 13 méterről helyezett a jobb alsóba (1-2). A 39. percben ismét Kiprich veszélyeztetett, de fejese a kapufán csattant. A második játékrészben Kocsis már a második hazai kapufát jegyezhette, ez a fejes is a felső lécet érte. Ezután mezőnyben zajlott a játék, az Ajka így megőrzött egyet a kétgólos előnyből és három ponttal távozott Tatabányáról. A kék-fehérek ezzel zsinórban negyedik vereségükkel a tabella aljára csúsztak.

kép: OPUS-Tigáz Tatabánya

Tatabánya 1–2 Ajka (1–2) gólsz.: Kiprich 24', ill.: Szarka 6', Kovács N. 13')

Tatabánya, Grosics Gyula Stadion. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Péter, Vad Anita)

Tatabánya: Lóth – Buna, Jagodics M., Deutsch B. – Vass P. (Eördögh, 62.), Derekas (Letenyei, 76.), Soltész B., Kocsis G. (Jelena, 76.) – Csernik, Kiprich D., Varga D. (Katona K., 76.). Vezetőedző: Gyürki Gergely

Ajka: Szabados – Tóth G., Jagodics B., Csizmadia Z., Kenderes – Kopácsi, Csemer (Horváth P., 38.) – Kovács N., Zsolnai, Borsos F. (Sejben, 70.) – Szarka Á. Vezetőedző: Schindler Szabolcs