A hajrában fordított a Szeged, utolsó helyre csúszott a Mezőkövesd

A Mezőkövesd a Szegedet fogadta az NB II 5. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén.

A Szeged előtt már a 20. percben óriási lehetőség adódott, hiszen kezezés miatt tizenegyeshez jutottak. A büntetőt Haris Attila lőtte, azonban Winter fölé tudta ütni. 5 perccel később Papp lövését is védte a hazaiak kapusa. A hazaiak fejesekből veszélyeztettek és ez a 41. percben gólt is eredményezett: Kállai kanyarintotta be jobbról a labdát, amelyet Cibla Flórián fejelt pontosan a bal alsó sarokba (1-0). A félidő végén Winter védett egyet.

A második 45 perc Harsányi távoli lövésével indult, ami Molnár-Farkasnak nem jelentett problémát. Az 58. percben Takács-Földes kapásból tett kapura egy labdát, de az a kapu felett szállt el. A meccs hajrájában jött a fordulat: Pejovic mentett meg egy labdát a tizenhatoson belül, amelyet Borvető közelről a kapuba lőtt, a 84. percben egyenlített a Szeged. 6 perccel később Kurdics beadására Novák Csanád érkezett, a rutinos támadó pedig közelről nem hibázott, ezzel a Szeged megfordította a mérkőzést és 2-1-re legyőzte a Mezőkövesdet. A matyóföldiek ezzel 5 forduló után az utolsó helyre csúsztak vissza.