Kétórás mérkőzésen nyert a Mezőkövesd vendégeként a Szpari

Minden csapat máshogy igyekszik megoldani a felkészülés utolsó hetét, és a bajnoki rajtot megelőző főpróbát. A Mezőkövesd és a Nyíregyháza sajátos módon, kétszer egyórás félidőkből álló mérkőzéssel hangolt a jövő héten esedékes bajnoki rajtra.

Kép: Nyíregyháza Spartacus FC

Nyáron sokat erősödött a Szpari, de nem panaszkodhatnak a hazaiak sem. A kereteket elnézve egy nagyszerű mérkőzésre volt kilátás már a kezdő sípszót megelőzően is. A mérkőzésen pedig beigazolódtak a várakozások, egy jó mérkőzést vívtak a felek a bajnoki főpróbán.

Annak dacára, hogy a Mezőkövesd játszik magasabb osztályban, a nyíregyháziak kezdték agresszívebben a mérkőzést, s meg is szerezték a vezetést, már a találkozó 14. percében. Ekkor Herjeczki lépett ki a védők közül, majd átemelve a kapust megszerezte a vezető találatot. Szűk 10 perccel ezután már a kétgólos előnyt ünnepelhették a Szpari játékosai. Büntetőhöz jutottak a vendégek, az új igazolás, Nagy Dominik volt a sértett. A tizenegyest azonban nem ő, hanem Novák Csanád végezte el, aki nem hibázott. Még az első játékrészben kozmetikázni tudott az eredményen a Mezőkövesd, Vajda Sándor találatával. Az utolsó percekben még pontrúgásokból próbálkozhatott a Szpari, de gólt nem tudott szerezni.

A második játékrész már szenvedősebb játékot hozott, igaz akadt néhány szabadrúgás, amiből veszélyeztettek a hazaiak, de Dala kapus résen volt. Már épp véget ért volna a mérkőzés a bajnokságban, amikor a 91. percben beállította a 3-1-es végeredményt Gresó.

Azt gondolom, egy egyáltalán nem várt eredmény született a tegnapi napon, ahol az épphogy bennmaradó Szpari 3-1 arányú győzelmet aratott az élvonalbeli Mezőkövesd ellen. Utóbbi pontosan egy hét múlva vág neki az OTP Bank Liga küzdelmeinek, ahol a Nagyerdei Stadionban vendégszerepel majd.

A Spartacus szurkolók előtt felcsillant a remény, hiszen ez az előző szezon botrányos szereplése után egy nagy sikernek könyvelhető el. Tímár Krisztián tanítványai a Siófok ellen kezdik meg a 2023/24-es bajnoki idényt.

Felkészülési mérkőzés

Mezőkövesd – Nyíregyháza Spartacus 1-3 (1-2)

Mezőkövesd: Pisciteli – Kállai, Lukic, Pillár, Steliano, Brtan, Cseke, Vajda, Molnár, Drazic, Babunski

II. félidő: Kovácsik – Zahary, Beriashvili, Hudák, Filip (Fiáth 92. p.), Kojnok, Lehoczky, Nagy G., Cseri, Illés, Prudnikov. Vezetőedző: Kuttor Attila

Nyíregyháza: Fejér (Dala 60.) – Farkas (Gyenti 92.), Rjasko(Alaxai 92.), Baki (Gengeliczki 92.), Nagy B.(Kiss B 92.), Toma(Tamás 75.), Kesztyűs(Pataki 92.), Nagy D. (Sigér 60.), Géresi (Gresó 75.), Novák (Myke 60.), Herjeczki (Cseh 92.) Vezetőedző: Tímár Krisztián

Gólszerzők:  Vajda (50′), illetve Herjeczki (14′), Novák (24′, 11-esből), Gresó (83′)