Hamar hátrányba került, végül kiütéssel nyert az MTK: VIDEÓ

Az MTK első szlovéniai mérkőzésén a szlovén Primorje ellen lépett pályára.

Hamar hátrányba kerültek a kék-fehérek, hiszen a 4. percben Zavnik értékesített egy helyzetet.

Ezután több lehetősége is akadt az MTK-nak, amelyből a 20. percben született meg az egyenlítő gól, Horváth Artúr 17 méterről lőtt a jobb felsőbe.

A 32. percben már az MTK vezetett, Antonov szabadrúgása még kijött a kapufáról, a kipattanót azonban Beriashvili a kapuba lőtte.

A második félidőben jöttek a cserék, Jurinának több lehetősége is volt a gólszerzésre, de végül csak asszisztált egy gólhoz, miután lerántották a tizenhatoson belül, így büntetővel jöhetett az MTK, amelyet Stieber értékesített. A szerdai BKV Előre elleni mérkőzésen Jurina büntetőt hibázott, majd Bognár is, de Stiebernek már sikerült gólra váltania a tizenegyest.

A 90. percben Stieber a kapufát találta el, majd Jurina másodszor is büntetőt harcolt ki, Stieber ezt is belőtte.

Az MTK tartogatott még egy gólt, Stieber szögletét Balogh fejelte Jurina elé, aki beállította az 5-1-es végeredményt.

kép: MTK Budapest

Primorje 1-5 MTK (Zavnik 4', ill.: Horváth 20', Beriashvili 45', Stieber 87', 90+2', Jurina 90+4')

MTK Budapest: Csenterics – Hej, Beriashvili, Nagy Zsombor – Kovács Mátyás, Horváth Artúr, Varju, Bognár, Antonov – Németh Krisztián, Polievka

Második félidő: Rácz – Hej (Herczeg, 60.), Kocsis, Végh Bence – Molnár Ádin, Stieber, Szőke, Merényi, Kovács Patrik – Jurina, Balogh Máté

Vezetőedző: Horváth Dávid