Gól nélküli döntetlent játszott egymással az Újpest és a DVTK – Újpest FC – Diósgyőri VTK 0-0

Újpest – Diósgyőr mérkőzést is rendeztek szombat délután a labdarúgó OTP Bank Liga NB1 7. fordulójából. Mindkét együttes elég jó formából várta az összecsapást, a fővárosi lila-fehérek a legutóbbi két fordulóban egyaránt nyerni tudtak, míg a miskolciak neve mellett egy győzelem és egy döntetlen volt az elmúlt két meccsen.

fotó: Nemzeti Sport

Az első félidő folyamán sok helyzetet, de gólt nem láthattunk a Szusza Ferenc Stadionban. A mérkőzés első 10-15 percében inkább a mezőnyben zajlottak az események, mindkét csapat küzdött az előny megszerzéséért, de megvolt a kellő óvatosság is.

Az első komolyabb helyzetre a 16. percig kellett várni, ekkor a DVTK veszélyeztetett. A felfutó Sanicanin ívelte be balról élesen a labdát a kapu elé, de senki nem érte el, így gyakorlatilag oda lett a lehetőség. Egy perccel később már az újpestiek is helyzetbe kerültek, méghozzá Horváth Krisztofer révén, akinek a próbálkozása magasan a kapu fölé szállt.

A 32. percben jött az újabb miskolci helyzet, Holdampf Gergő bepasszát még kirúgták az újpesti hátvédek, de a labda Gera Dániel elé került, aki 15 méterről célba vette a bal felsőt, de a labda elkerülte a kaput. Percekkel később Horváth dolgoztatta meg Senticet a túloldalon, a 22 esztendős támadó 20 méteres kísérletét a léc alól tornázta ki a DVTK horvát kapusa.

Komoly helyzetet egyik csapat részéről sem látattunk ebben a játékrészben, így az első félidő 0-0-s eredménnyel zárult.

Egy eléggé rosszul kinéző szituációval indult a második félidő: Gera Dániel fejelt bele Ljujic vállába, és aztán eszméletlen állapotban elterült a földön. Szerencsére a 29 esztendős futballista megúszta komolyabb baj nélkül, sőt, nem sokkal később már folytatni tudta a játékot.

Az 59. percben Jurek Gábor húzott el a jobb szélen, a beadásáról minden piros mezes játékos lemaradt. A túloldalról azonban még visszajött a labda Sanicanin révén, a kapu előtt Holdampf tisztán fejelt, de Piscitelli óriási bravúrral hárított.

A 66. percben Klimovich ívelt jobbról az ötös vonalának környékére, ahol a lecsorgót Gera Dániel kotorta valahogyan az újpesti kapuba, ám Bognár Tamás játékvezető a VAR jelzésére visszavonta a gólt, hiszen a miskolciak játékosa kézzel is hozzáért a hulló labdához, így szabadrúgással jöhettek a fővárosiak. Nem sokkal később Ljujic szabadrúgása tekeredett veszélyesen a bal felső irányába, ám a szerb támadó próbálkozása Sentic húzta le a levegőben úszva.

Az utolsó negyedórára emberhátrányba került az Újpest, miután a középpályán Tom Lacoux lerántotta Marko Rakonjacot, amiért megkapta a második sárga lapját, így idő előtt mehetett zuhanyozni a francia játékos.

A 90. percben egy újpesti kontra végén Horváth Krisztofer elé többször is visszapattant a labda, de végül fölé lőtt. A 97. percben Franchu ment el a bal szélen, majd az alapvonalhoz érve vissza passzolt az érkező Pozeg Vancasnak, aki jobbal mellé lőtt. Egy perccel később Rakonjac is gólt szerezhetett volna, ám a montenegrói támadó lövése egy hazai védőről levágódva csak a háló tetejét érintette.

Több helyzetet már nem láthattak a kilátogató nézők, így gól nélküli döntetlennel ért véget az Újpest - DVTK összecsapás a Megyeri úton.

OTP Bank Liga NB1, 7. forduló

Újpest FC - Diósgyőri VTK 0-0

Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 8562 néző

Vezette: Bognár Tamás (Szert Balázs, Vígh-Tarsonyi Gergő)

Újpest: Piscitelli – Nunes, Duarte, Fiola – Bese, Lacoux, Geiger (Karamoko, 62.), Tamás (Mucsányi, 74.) – Ljujic, Horváth, Brodic

Vezetőedző: Bartosz Grzelak

DVTK: Sentic - Gera, Szatmári, Lund, (Bárdos, 74.), Saničanin - Chorbadzhiyski, Klimovich, Holdampf (Pozeg Vancas, 84.) - Vallejo, Edomwonyi (Rakonjac 74.), Jurek (Feuillassier, 62.)

Vezetőedző: Vladimir Radenkovic

Az Újpest első döntetlenjét játszotta ebben a bajnoki szezonban, amelynek köszönhetően feljöttek a tabella 3. helyére, míg a Diósgyőr maradt a táblázat 7. helyén.