A Zalaegerszeg második győzelmét szerezte meg a bajnokságban – Zalaegerszegi TE – Kecskeméti TE 2-1 (1-1)

Zalaegerszeg – Kecskemét mérkőzéssel kezdődött a labdarúgó OTP Bank Liga NB1 7. fordulójának szombati programja. Mindkét csapat két-két nyeretlen meccset követően találkozott egymással a ZTE Arénában.

fotó: Nemzeti Sport

A találkozó első lehetősége a fehér mezben pályára lépő Kecskemét előtt adódott, a 4. percben Lukács Dániel bal oldali szögletéből Belényesi Csaba veszélyeztetett, de öt méterről a jobb alsó mellé lőtt. Néhány perccel később ismét Lukács szögletét követően alakult ki a zalaegerszegi kapuja előtt, ekkor Vágó Levente próbálkozott fejjel, de Gundel-Takács Bence nagy bravúrral hárított, majd a kipattanót Rjaskó Mihály gyengén fejelte a hazaiak kapusának a kezébe.

A 23. percben gyakorlatilag az első komolyabb lehetőségéből vezetést szerzett a Zalaegerszeg: Evangelou lövését még hárította Varga Bence, majd a kipattanó Nikitscher Tamásról pattant Sajbán Máté elé, aki másfél méterről a léc alá bombázott. A 28 esztendős támadónak ez volt a 2. gólja a bajnokságban. (1-0)

Kettő perccel később könnyen növelhette volna előnyét a zalai csapat, amikor is Szendrei Norbert beadását követően Fucak került helyzetbe, ám az öt méterről leadott lövése nem sokkal mellé ment.

A 34. percben egyenlített a Kecskemét: Katona Levente kísérletét még védte Gundel-Takács, majd a kipattanót Lukács Dániel öt méterről a kapu közepébe vágta. (1-1)

A 42. percben Mim Gergely távoli lövését Varga kapus bravúrral védte, amely a visszajátszások alapján befért volna a jobb alsó sarokba. Ezt követően nem történt semmi érdekes az első félidőben, így 1-1-s döntetlennel vonultak a csapatok az öltözőbe.

A második félidő első felében nem láthattunk helyzeteket egyik kapu előtt sem, leginkább lassú mezőnyjátékkal teltek a percek. Mindkét vezetőedző igyekezett cserékkel felpörgetni a játékot, de Márton Gábor cseréje jól sült el.

A 69. percben Bakti Balázs szabadrúgását követően Csóka Dániel érkezett és közelről a kecskeméti kapuba bombázott. Újra a Zalaegerszegnél volt az előny. (2-1) Két perccel később jöhetett volna a KTE egyenlítése, ekkor Katona Bálint remek lövése pattant kifelé a kapufáról.

A 85. percben lezárhatta volna a nyitott kérdéseket a Zalaegerszeg, amikor is Németh Dániel kapott remek labdát Spoljarictól, a zalai támadó lőni tudott, de Varga Bence lábbal hárította a próbálkozását. Percekkel később Spoljaric került helyzetbe, ezúttal a horvát támadó távoli lövését védte a kecskeméti kapus. A ráadás perceiben az ifjú Vattay Márton is egyenlíthetett volna, ám a kecskeméti középpályás kísérletét védeni tudta Gundel-Takács Bence.

A folytatásban több gól már nem született, így a Zalaegerszeg 2-1-re legyőzte a Kecskemétet.

OTP Bank Liga NB1, 7. forduló

Zalaegerszegi TE - Kecskeméti TE 2-1 (1-1)

Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 2567 néző

Vezette: Zierkelbach Péter (Becséri Gergely, Rózsa Dávid)

Zalaegerszeg: Gundel-Takács - Várkonyi, Evangelou, Csóka - Szendrei, Sankovic, Kiss B. (Bakti, 58.), Mim (Safronov, 92.) - Dénes (Németh D., 78.), Sajbán (Ipalibo, 58.), Fucak (Spoljaric, 78.)

Vezetőedző: Márton Gábor

Kecskemét: Varga B. - Rjaskó, Belényesi, Katona L. - Májer (Nagy K., 68.), Bocskay (Montiel, 78.), Vágó (Vattay, 86.), Nikitscher, Zeke (Kotula, 77.) - Lukács (Pálinkás, 68.), Katona B.

Vezetőedző: Szabó István

Gólszerzők: Sajbán (23. perc), Csóka (69. perc) illetve Lukács (34. perc)

A Zalaegerszegnek ez volt a második győzelme az idei bajnokságban, amelynek köszönhetően feljöttek a tabella 9. helyére, míg a Kecskemét a 11. helyről várhatja a bajnokság folytatását.