A Magyar Kupában szépítene szezonján a Kisvárda, rövid idő alatt harmadszor lehet elődöntős az MTK

A héten rendezik a MOL Magyar Kupa 2023-24-es szezonjának negyeddöntőit.

Kedden este 8 órától a Kisvárda az MTK-t fogadja a Várkerti Stadionban.

kép: MTK Budapest

Út a negyeddöntőbe

A Kisvárda magabiztosan vette az első 3 akadályt: a Pilis ellen 5-0-ra, az Unione ellen 6-0-ra, a Tiszakécske ellen 3-0-ra nyertek a szabolcsiak, míg az MTK a Gesztely 6-1-es, az ESMTK 4-0-s és a Kozármisleny 3-0-s legyőzésével jutott el idáig.

• Pilis 0-5 Kisvárda (Spasic, Camaj, Jovicic, Melnyk, Czékus)
  • Unione 0-6 Kisvárda (Nikolov, Vida, Vida, Vida, Melnyk, Camaj)
  • Tiszakécske 0-3 Kisvárda (Makowski, Makowski, Ilievski)
  • Gesztely 1-6 MTK (Molnár, Stieber, Molnár, Molnár, Kovács P., Kovács P.)
  • ESMTK 0-4 MTK (Antonov, Stieber, Zsóri, Kovács P.)
  • Kozármisleny 0-3 MTK (Jurina, Jurina, Antonov)

A bajnokságban

A Kisvárda a 11. helyen áll az NBI-ben 12 pontra a bennmaradástól, a hétvégén a Debrecen ellen kaptak ki 3-1-re. Az MTK a 6. helyen jelenleg az OTP Bank Ligában, szombaton 2-2-t játszottak a Kecskeméttel.

A két csapat idén már háromszor találkozott a bajnokságban és az összesített gólkülönbség talán meglepő, de a Kisvárda felé hajlik: 4-3. Augusztusban 0-0-t játszottak a Hungária Körúton, majd Kisvárdán a hazaiak 3-1-re nyerni tudtak, 2 hete azonban az MTK nyert 2-1-re.

• MTK 0-0 Kisvárda
  • Kisvárda 3-1 MTK (Széles, Cipetic, Czékus, ill.: Stieber)
  • MTK 2-1 Kisvárda (Molnár, Bognár, ill.: Jovicic)

Örökmérleg

Az NBI-be a 2017-18-as szezonban egymással jutottak fel és akkor az NBII-ben a Kisvárda oda-vissza legyőzte a bajnok MTK-t. Kisvárdán Szabó Lukas gólja döntött, amivel 1-0-ra nyert a Várda. A 2013-14-es szezonban a Ligakupában 3-1-re nyert a Kisvárda otthon, idegenben 0-0-ra végeztek.

A Várkerti Stadionban játszott mérkőzéseik:

• 2018: Kisvárda 1-0 MTK (Ilic)
  • 2021: Kisvárda 0-2 MTK (Schön, Varga)
  • 2021: Kisvárda 5-0 MTK (Asani, Asani, Bumba, Leoni, Mesanovic)
  • 2023: Kisvárda 3-1 MTK (Széles, Cipetic, Czékus, ill.: Stieber)

2021-ben a Magyar Kupában is találkoztak Kisvárdán, akkor 4-1-re nyertek a hazaiak. Camaj duplázott, de Asani és Zlicic is eredményes volt, míg az MTK gólját Kocsis Bence szerezte.

Összességében a Várkerti Stadionban nem túl jó az MTK mérlege: 5 meccs, 1 győzelem, 0 döntetlen, 4 vereség.

A két csapat 12 NBI-es, 2 NBII-es bajnokin találkozott, ezen kívül 1 Magyar Kupa és 2 Ligakupa mérkőzést számlálnak. Az örökmérleg: 17 meccs, 2 MTK-győzelem, 4 döntetlen, 11 Kisvárda-győzelem.

Kupatörténelem

Az MTK eddig 12 alkalommal nyerte meg a Magyar Kupát és összesen 15-ször jutott a döntőbe. A Kisvárda legjobb eredménye 2021-ből egy elődöntő volt. Az MTK 2021-ben volt utoljára negyeddöntős, akkor kiejtette a DVSC-t, tavaly a Mezőkövesd a nyolcaddöntőben jelentette a végállomást, míg a Kisvárda tavaly volt negyeddöntős és meglepetésre Budafokon vérzett el.

Az MTK utolsó 5 MK-negyeddöntője: (kiemelve a továbbjutást jelentő párharcok)

• 2020-21: Debrecen 1-2 MTK
  • 2019-20: Dorog 0-1, 0-3 MTK
  • 2011-12: Békéscsaba 0-3, 0-3 MTK
  • 2010-11: Zalaegerszeg 0-0, 2-1 MTK
  • 2009-10: Debrecen 2-0, 1-2 MTK