A Puskás Akadémia egy 94. percben szerzett góllal jutott tovább – Puskás Akadémia FC – FC Ararat-Armenia 3-3 (1-2)

Csütörtök este rendezték a Puskás Akadémia – Ararat-Armenia mérkőzést a labdarúgó Konferencia-Liga selejtező 3. fordulójának visszavágóján. Mint ismert, Hornyák Zsolt legényei a párharc első mérkőzését megnyerték 1-0-ra Örményországban, így kedvezőbb helyzetből várhatták a második felvonást. A magyar csapatnál nem változott semmi a kezdőben az egy héttel ezelőtti találkozóhoz képest, míg az örmények két helyen is változtattak.

fotó: Sportfotók / Szőke Péter

Magyar szempontból nagyon jól kezdődött a mérkőzés, hiszen már a 8. percben előnybe került a Puskás: egy jobb oldalon elvégzett nagy bedobást rosszul csúsztatott meg az egyik vendég játékos, így a labdára Nagy Zsolt csapott le, majd hét méterről, jobbról, a felső léc segítségével a kapuba bombázott. Kucher mozdulni sem tudott erre a hatalmas erejű lövésre és ekkor már összesítésben kettővel mentek a felcsútiak. (1-0)

Egy perccel később jöhetett volna a gyors válasz az örményektől, Serobyan jó 25 méterről vette célba a bal alsó sarkot, de nem sokkal mellé ment a kísérlete.

Ezt követően egészen a 25. percig kellett várni az újabb lehetőségre, ekkor is a vendég együttes aktivizálta magát, Yenne lövését még blokkolták a Puskás védői, majd a lecsorgót Serobyan lőtte vissza, de a fiatal Pécsi Ármin leért és szögletre tolta a labdát. Egy perccel később Nissila ment egy lecsorgóra, majd kapásból lőtt kb. 7-8 méterről, de Kucher bal kézzel kitolta a bal sarokba tartó labdát.

A 37. percben óriási lehetőséget puskázott el az Ararat, a kapu felé cselező Yenne lövését Pécsi Ármin a második hullámban érkező Rodriguez elé ütötte, ám az argentín támadó néhány méterről az üresen maradt kapu fölé lőtt.

Az örmények jóval veszélyesebben futballoztak, amelynek a 40. percben meglett az eredménye: Serobyan 21 méterről végzett el egy szabadrúgást, amelyet szépen a kapuba lőtt, igaz, hogy kellett a felsőléc segítsége is. (1-1)

Sőt, négy perccel később már a jereváni csapatnál volt az előny: egy bal oldali kis szöglet után Harutyunyan tekert oldalról, védhetetlenül a hosszú felsőbe. Most nem lehet tudni, hogy szándékosan akarta így vagy csak lecsúszott a lábáról, mindenesetre Serobyanhoz hasonlóan ő is nagy gólt szerzett. (1-2)

A játékvezető nem sokkal később lefújta az első félidőt, ekkor az örmények egygólos előnyben voltak, de összesítésben 2-2 volt az állás, amely hosszabbítást jelentett.

A második félidő úgy kezdődött, ahogyan az első, egy Puskás-góllal: a csereként beállt Puljic dobta ki jobbra a labdát Soisalonak, majd a finn játékos középre adott Nagy Zsoltnak, aki az ötös sarkáról lőtt a kapuba. Kucher ugyan beleért lábbal a lövésbe, de hárítani már nem tudott. (2-2)

A 62. percben Szolnoki Roland és Nondi csatázott a labdáért, ám a vendégek játékosa többször is könyökkel megütötte a magyar együttes csapatkapitányát, amiért a koszovói játékvezető kiállította az örmények középpályását. Kb. félórát emberelőnyben futballozhatott a Puskás Akadémia.

Nem sokkal később úgy tűnt, a Puskás növelni tudja összetettben az előnyét, miután Nagy Zsolt beadása után Puljic közelről a kapuba fejelt, de egy kis VAR-ozás után les miatt érvénytelenítették a találatot.

Ahelyett, hogy a mieink kerültek előnybe, újra az Ararat szerzett vezetést: a 85. percben egy eladott labdát követően Duarte lőtt 30 méterről, védhetetlenül a léc alá. Ez volt a harmadik bombagólja az örményeknek. (2-3)

Már sokan készülődtek a 2x15 perces hosszabbításra, ám a 94. percben jött a csattanó: egy 18 méteres szabadrúgást a csereként beállt Favorov lőtte Kucher kapujába, ezzel újra egyenlő volt az állás. (3-3)

A találkozó nem sokkal később véget ért, a két csapat az idei selejtezősorozat egyik, ha nem a legjobb mérkőzését játszotta egymással, hiszen 3-3 lett a végeredmény, de 4-3-as összesítéssel a Puskás Akadémia jutott tovább Konferencia-Ligában.

Konferencia-Liga selejtező, 3. forduló, visszavágó

Puskás Akadémia FC - FC Ararat-Armenia (örmény) 3-3 (1-2)

Felcsút, Pancho Aréna, 1280 néző

Vezette: Genc Nuza (Fatlum Berisa, Bujar Selimaj) – koszovóiak

Puskás: Pécsi - Maceiras, Golla, Stronati, Brandon - Szolnoki (Levi, 64.), Plsek (Favorov, 83.) - Soisalo (Komáromi, 64.), Nissila, Nagy Zs. - Colley (Puljic, 46.)

Vezetőedző: Hornyák Zsolt

Ararat: Kucher – Hovhannisyan, Queiros, Bueno, Grigoryan (Gbomadu, 76.) – Ambarcumyan (Duarte, 58.), Nondi, Harutyunyan (Tera, 71.) – Serobyan, Rodríguez (Ocansey, 58.), Yenne

Vezetőedző: Vardan Minasyan

Gólszerzők: Nagy Zs. (8. perc és 47. perc), Favorov (90+4. perc) illetve Serobyan (40. perc), Harutyunyan (44. perc), Duarte (85. perc)

Továbbjutott: a Puskás Akadémia FC, 4-3-as összesítéssel

A Puskás Akadémia ezzel a továbbjutással történelmi tettet hajtott végre, hiszen a klub fennállása során először jutottak be valamelyik nemzetközi kupasorozat selejtezőjének a rájátszásába.

A felcsútiakat már csak egy lépes választja el a Konferencia-Liga főtáblájától, de azt nagyon nehéz lesz megtenni, hiszen az utolsó fordulóban a 2x-es EKL-döntős, olasz ACF Fiorentina lesz majd az ellenfelük. Papíron a firenzeiek számítanak a párharc esélyesének, de abban biztosak lehetünk, hogy Hornyák Zsolt fiai nem feltartott kézzel fognak belemenni abba a két mérkőzésbe.