Budafokon hagyta a pontokat a Soroksár

A Budafok vendége volt a Soroksár a Merkantil Bank Liga 8. fordulójában.

Az első komolyabb lehetőség Németh Márió nevéhez fűződött, aki 18 méterről kínálta meg Holczert, aki fölé tolta a labdát. A 15. percben Lovrencsics a jobb szélről ívelte be a labdát, amit Halmai fejelt Horváth kapujába, ezzel a Soroksár szerzett vezetést (0-1). Halmai nem sokkal később ismét betalálhatott volna, de ziccerben mellé helyezett. A 30. percben szöglettel jött a Budafok, Holczer a labda elütése közben Sztojka fejét is érintette, ezért tizenegyest kaptak a hazaiak. Vasvári a kapu jobb oldalába lőtte a büntetőt (1-1). Vasvári is közel járt a duplához, előbb kicselezte Krónert, majd nagy helyzetben fölé tüzelt. A második félidő gyenge minőségű helyzeteket tartogatott, Lovrencsics és Korozmán lövései okoztak veszélyt. A Budafok viszont büntetett, Merényi kapott labdát a jobb oldalon és 7 méterről lőtt a kapuba (2-1). Ez végül a három pontot jelentő találat is volt. A Budafok a 7., míg a Soroksár a 14. helyről várja a folytatást.

kép: NSO

Budafoki MTE 2–1 Soroksár SC (11) gólsz.: Vasvári 31', Merényi 85', ill.: Halmai 15'

Budapest, Budafoki MTE Sporttelep,  Vezette: Pillók Ádám (Máyer Gábor, Ring Kevin)

Nézőszám: 350

Budafok: Horváth A. – Lorentz, Kálnoki-Kis, Oláh B., Kalmár O. (Horváth O., 19.) – Németh Má. (Kovács D., 82.), Sztojka – Kun B. (Rétyi, 70.), Zuigeber Á. (Merényi, a szünetben), Szűcs P. (Szabó B., a szünetben) – Vasvári. Megbízott vezetőedző: Nikházi Márk

Soroksár: Holczer – Kaján, Króner, Bolla G., Dhonata – Vass Á. (Kundrák, 70.), Tóth A. (Dragóner F., 86.) – Szabó Sz. (Köböl, 70.), Korozmán (Gálfi N., 82.), Halmai Á. (Manner, 82.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter