Fókuszban Varga, nem javult az idegenbeli forma, az esély azonban nem szállt el: érdekességek és sorozatok a svájci meccs után

A magyar válogatott szombaton 3-1-es vereséget szenvedett Svájc ellen az Európa-bajnokságon, így néhány sorozatot és érdekességet gyűjtöttünk össze a mérkőzés kapcsán.

• Ez volt a magyar válogatott történetének 12. Európa-bajnoki mérkőzése. A mérleg: 2 győzelem, 4 döntetlen, 6 vereség.
  • Varga Barnabás szerezte a magyar válogatott történetének 15. Európa-bajnoki gólját.
  • Varga Barnabás lett a 10. különböző gólszerző, aki betalált a magyar válogatott színeiben az Eb-n.
  • Varga Barnabás a 7. gólját lőtte a magyar válogatottban, ráadásul a legutóbbi 3 gólunkat ő szerezte.
  • A magyar és a svájci válogatott 47. alkalommal találkozott egymással
  • Svájc zsinórban negyedszer győzte le a magyar válogatottat
  • A magyar válogatott az eddigi 5 Európa-bajnokságából a negyediket kezdte vereséggel
  • A magyar válogatott a legutóbbi 11 meccsén egyaránt szerzett gólt.
  • 2024-ben először vonultunk hátránnyal pihenőre, utoljára ez Litvániában történt meg októberben.
  • 2022 szeptember 26-a óta először kaptunk ki tétmérkőzésen
  • Kwadwo Duah a 12. percben vette be a magyar kaput. Ez volt a leghamarabb kapott gólunk 2024-ben.
  • Az idei mérlegünk így: 5 meccs, 3 győzelem, 2 vereség, 8 lőtt és 5 kapott gól.

kép: MLSZ
  • A magyar válogatott idegenbeli formája azonban kicsit aggasztó és a 14 meccses veretlenségi sorozat miatt hajlamosak voltunk elmenni mellette, azonban a németek elleni idegenbeli győzelem óta:
  • összesen: 7 meccs, 1 győzelem, 4 döntetlen, 2 vereség

Ebből a Luxemburg és az Írország elleni találkozó nem volt tétmeccs, de jó lenne keretbe foglalni a formát és pont a németek ellen nyerni ismét idegenben.

• A Svájc elleni volt Szoboszlai Dominik első Eb-meccse, aki gólpasszal debütált a kontinenstornán.
  • Szoboszlain kívül Ádám Martin, Kerkez Milos, Varga Barnabás, és Dárdai Márton is először lépett pályára egy Eb-n.
  • Nagy Ádám, Kleinheisler László, Fiola Attila és Lang Ádám számára pedig ez volt a harmadik Eb.

Ami kellett a 3. helyen való továbbjutáshoz:

• 4 pont (ennyi egységgel még nem esett ki senki)

• 4 jutott tovább, ebből a három csoportmásodikként

Külön érdekesség, hogy Dánia 2 vereséggel kezdett és egészen az elődöntőig meg sem állt, míg Szlovákia hiába kezdett győzelemmel, kiesett a csoportkörben. Ezt nagyban befolyásolta a gólkülönbség, az utolsó körben a dánok 4-1-re nyertek Oroszország ellen, míg a szlovákok 5-0-ra kaptak ki a spanyoloktól. Ukrajna pedig -1-es gólkülönbséggel egészen a negyeddöntőig jutott.

• 6 pont: 1 csapat

Összesen 19 válogatott kezdett vereséggel a legutóbbi két Eb-n, közülük csak 6-an (31%) tudtak továbbjutni. A 19-ből 4 lett csoportmásodik, 5 csoportharmadik, míg 10-en csoportutolsók. Mivel a skótok gólkülönbsége 3-al rosszabb, a németek elleni meccsnek a harmadik helyről rugaszkodunk neki.

Igaz láttunk vb-ken olyan feltámadásokat is, mint például 2010-ben, amikor Spanyolország Svájc ellen kezdett vereséggel és világbajnok lett, vagy Argentína 2022-ben Szaúd-Arábia ellen szintén kikapott és mégis vb-győztes lett.

A magyar válogatott szerdán 18 órakor Stuttgartban Németország ellen javíthat.