Monor elleni döntetlennel kezdte a felkészülést az Eger SE

Sütő Szilárd együttese mindössze egy hete kezdte meg a felkészülést a 2026/27-es szezonra, ennek ellenére biztató teljesítményt nyújtott a komoly játékerőt képviselő monoriak ellen. A nagy hőség miatt a találkozó a tervezettnél két órával korábban, reggel 9 órakor kezdődött, de a körülmények így is komoly terhelést jelentettek a játékosok számára.

A mérkőzésen több fiatal és próbajátékos is lehetőséget kapott az egri együttesben. A vendégek szerezték meg a vezetést, miután egy bal oldali támadás végén Bálint Dániel talált a hálóba. Az Eger azonban hamar válaszolt: Cseri Tamás remek indításával Boros Gábor lépett ki a védők közül, majd higgadtan értékesítette helyzetét.

A folytatásban mindkét oldalon akadtak lehetőségek, újabb gól azonban már nem született, így 1–1-es döntetlennel zárult a felkészülési találkozó.

Az Eger számára különösen biztató, hogy számos saját nevelésű fiatal kapott szerepet. Többek között a 2010-es születésű Bánka Olivér, Hegedűs Keve, Kovács Áron, Nyolcas Bene és Országh András is pályára lépett, értékes tapasztalatot szerezve a felnőttek között.

Felkészülési mérkőzés

Eger SE–Monor SE 1–1 (1–1)

Eger

Eger SE:
Bukrán Erik – Andresz Vilmos, Maddox, Matija, Urbán Milán, Varga Dzsasztin, Boros Gábor, Cseri Tamás, Ferencsik Soma, Paizs József, Valkay Richárd.

Csereként pályára lépett:
Racsek Zoltán, Bánka Olivér, Hegedűs Keve, Kovács Áron, László Soma, Nyolcas Bene, Országh András, Pállai Barnabás, Rab Kristóf, Bernáth Ákos, Gíber Attila, Jászberényi Péter.

Vezetőedző: Sütő Szilárd.

Gólszerzők: Boros Gábor, illetve Bálint Dániel.

Forrás/fotó: http://egerse.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.