Az NB1-ben szereplő Nyíregyháza Spartacus FC is szombaton délután lejátszotta az első nyári edzőmérkőzését, amelyen az osztrák élvonalban szereplő Wolfsberger AC volt az ellenfele. A nyírségieknél egy próbajátékos is pályára lépett Kyanno Silva személyében, aki a legutóbb az SC Braga U23-as csapatában futballozott, míg Tóth Balázs hosszú kihagyás után őrizhette ismét az első csapat kapuját.

fotó: Nyíregyháza Spartacus FC
Nem kezdődött jól a mérkőzés a Szpari számára, ugyanis a Wolfsberger már a 4. percben vezetést szerzett Pink révén. A nyíregyháziak ezt követően több ígéretes támadást vezettek, de ezek közül egyiket sem sikerült pontosan befejezni.
A folytatásban mindkét kapusnak volt dolga, de újabb gól nem született. Az első félidő összességében kiegyenlített játékot hozott, de az eredmény nem változott, így a szünetben 1-0-ra az oszrák Wolfsberger vezetett.
A második félidő Szpari lehetőségekkel indult, de a 63. percben megduplázta előnyét az osztrák csapat, ekkor Sankara Karanoko talált a kapuba.
Négy perccel később Májer Milán tekert kapura egy szabadrúgást, de a kapus bravúrral hárított. A 84. percben egy szép támadás végén az ifjú Törő Milán lőtt centikkel mellé. A hajrában is volt esély a szépítésre, de végül több gól nem esett, így a Wolfsberger 2-0 arányban megnyerte a találkozót.
Felkészülési mérkőzés
Nyíregyháza Spartacus FC – Wolfsberger AC (osztrák) 0-2 (0-1)
Nyíregyháza, I. félidő: Tóth B. – Jovanov, Temesvári, Katona L., Benczenleitner, Toma, Katona B., Manner, Katona M., Kvasina, Edomwonyi
Nyíregyháza, II. félidő: Molnár M., Májer, Alaxai, Keresztes, Kaczvinszki, Kovács M., Hős, Vukk (Törő M., 74.) Kyanno, Medved, Tarcsi
Vezetőedző: Bódog Tamás
Gólszerzők: Pink (4. perc), Karanoko (63. perc)
Be the first to comment