U19: A skótok nyerték az első meccset Debrecenben

A magyar U19-es válogatott Debrecenben lépett pályára csütörtökön felkészülési mérkőzésen Skócia ellen a DEAC stadionjában.

A 10. percben előnybe kerültek a skótok, Bavidge kapott labdát a tizenhatoson belül és 3-4 méterről bevarrta a felsőbe a labdát (0-1). Azonnal jött a válasz, Kern jobb oldali szöglete átszállt balra Vidnyánszkyhoz, aki kapásból lőtte vissza a labdát, Colby már nem tudott menteni (1-1). A félidő végén Yaakboshvilinek kellett nagyot védenie egy skót ziccernél. A második félidőben Galántai Tamást sípcsonttöréssel szállították kórházba. A 71. percben egy átlövéssel tornáztattuk meg a vendég hálóőrt, a skótok azonban a végére tartogatták a drámát. A 87. percben egy trükkös szabadrúgáskombináció után Frame-t hozták ziccerbe, aki a bal oldalon üresen mozgott el és góllal fejezte be a ziccert (1-2).

kép: MLSZ

A magyar és a skót csapat vasárnap 11 órakor ismét összecsap egymással Debrecenben.

Magyarország 1-2 Skócia (1-1) gól: Vidnyánszky 14′, ill.: Bavidge 10′, Frame 87′

Magyarország: Yaakobishvili Áron – Kuzma Hunor, Umathum Ádám, Vitályos Viktor – Varga Zétény (Bősze Levente, 78.), Galántai Tamás (Kopácsi Áron, 65.), Kern Martin, Hornyák Csaba (Girsik Attila, 92.) – Vidnyánszky Mátyás (Győrfi Milán, 92.), Szabó Szilárd (Bagi Ádám, 92.) – Simon Benedek (Kovács Patrik, 79.)