U17: Szögletből kaptunk gólt, újabb vereség Izraeltől

A hétfői 1-0-s vereség után csütörtökön ismét Izraelt fogadta a magyar U17-es válogatott a gyirmóti Alcufer Stadionban felkészülési mérkőzésen.

kép: MLSZ TV, stream

Az első félidő hajráját megnyomták az izraeliek, Baloghnak és a védelemnek is akadt dolga. A második félidőben szintén támadóbban lépett fel Izrael és az 59. percben ennek meglett az eredménye: Ben Simon balról betekerte a szögletet Balogh kapujába (0-1). Egy perccel később centikkel ment el a kapunk mellett az izraeliek újabb helyzete, de a 64. percben már újabb gólt kaptunk. Abrevaya lövését még Balogh védte, de a középreütött labdára Bergman lecsapott és laposan a jobb alsóba helyezett (0-2). Ezután többet támadott a magyar csapat és a 75. percben egy jobb oldali szöglet után Nyers Ádám gólt is szerzett, de az egyenlítés már nem jött össze. A magyar válogatott

– Hasonló volt a mérkőzés, mint a hétfői találkozó, kevés helyzet alakult ki a kapuk előtt, ráadásul ezúttal is egy szöglet után kerültünk hátrányba. Sajnos passzívabban játszottunk a kelleténél, csak kétgólos hátrányban tudtunk változtatni a játék képén. Az utolsó húsz-huszonöt percben már jól nézett ki a csapat, de összességében nem lehetünk elégedettek a teljesítményünkkel. Rengeteg hasznos tanulsága volt a két mérkőzésnek, sok nyitott kérdésre választ kaptunk az Eb-selejtezők előtt – nyilatkozta Németh Antal az mlsz.hu-nak.

Magyarország 1-2 Izrael (0-0) gól: Nyers 75′, ill.: Ben Simon 59′, Bergman 64′

Magyarország: Balogh T. Márk – Csóka Gergely (Rankó Viktor, 58.), Lakatos Márk, Prettenhoffer Márton – Árnits Olivér (Lakatos Kristóf, 24.), Kovács Noel (Petrók Viktor, 46.), Zubor Ádám, Mádity Márkó (Rab Bence, 85.), Sánta Milán (Balogh Kristóf, 46.)- Galambos János, Gólik Benjámin (Nyers Ádám. 28.) szövetségi edző: Németh Antal

A magyar U17-es válogatott november 13-19-ig játssza le Eb-selejtezőit Azerbajdzsán, Románia és Skócia ellen Romániában.