U17: Győzelem és vereség Üzbegisztán ellen

A magyar U17-es válogatott Üzbegisztánt fogadta duplameccsen szeptember végén.

Az első mérkőzésen kényszerűségből beálló Galambos János remekül szállt be a meccsbe, hiszen vezetést szerzett, majd akár duplázhatott is volna, de nem talált kaput. A 80. percben Árnits beadását Galambos fejelte a kapuba. A meccs végén egy átlövéssel szépítettek az üzbégek, de a győzelmünk nem forgott veszélyben.

Magyarország 2-1 Üzbegisztán (Galambos 25′, 80′, ill.: Atrukhenkiov 90+1′)

Magyarország: Szentmihályi Ádám – Árnits Olivér, Lakatos Kristóf, Csóka Gergely – Wébel Máté (Balog Kristóf, 43.), Petrók Viktor (Rab Bence, 66.), Zubor Ádám (Söptei Bálint, 77.), Kovács Noel (Szebellédi Bátor, 46.), Milicz Péter (Rankó Viktor, 66.) – Kátai Szabolcs (Galambos János, 25., Sós Henrik, 86.), Gólik Benjámin (Krone Niklas, 77.)

kép: MLSZ

A második meccs egy üzbég gólt hozott, Bakhodirkhonov a 25. percben került ziccerbe és nem hibázott (0-1). Az egyenlítésre volt lehetőségünk, a hajrában Lakatos fejelt kapufát, de az üzbégek nyerték a találkozót.

Magyarország 0-1 Üzbegisztán (Bakhodirkhonov 25′)

Magyarország: Balogh T. Márk – Rankó Viktor, Lakatos Martin (Kárász Tamás, 76.), Lakatos Kristóf – Rab Bence, Zubor Ádám (Söptei Bálint, 57.), Kovács Noel (Szebellédi Bátor, 70.), Kovács Dániel (Wébel Máté, 57.), Balog Kristóf (Milicz Péter, 57.) – Gólik Benjámin (Krone Niklas Maximilian, 41.), Galambos János