Nem bírt egymással a DVTK és a St. Mihály

Két perc alatt két gól esett, a pontokat így elosztották a DVTK és a St. Mihály meccsén.

A 26. percben teljesen megéremelten szerezte meg a vezetést a Diósgyőr, az egykoron a St. Mihály színeiben futballozó Boros Kinga közvetlenül szögletből csavart a kapuba, micsoda találat. A DVTK szurkolói azonban nem örülhettek sokáig, a szegediek rögtön egyenlítettek, Sovány Dorina beadását váltotta gólra Nagy Lilla. Mikor már a mérkőzés végére belelendült volna a játékba a St. Mihály, a játékvezető felmutatta Lena Marjanovicnak második sárga lapját, így megfogyatkoztak a vendégek. Ezt azonban nem tudta kihasználni a DVTK, bár a hazaiak tíz percen keresztül intenzíven rohamozták a szegediek kapuját.

Diósgyőri VTK - KÉSZ-St. Mihály-Szeged 1-1 (1-1). Miskolc, DVTK Edzőközpont, vezette: Medve Dóra

DVTK: Ádám A. - M. Kazanowska, Boros K. (Katona F.), B. R. Connell (E. Avery), Krisztin S., Havasi B., Ezer A. (Mikó E.), Komlós L., Sain A. (Nagy P.), A. Myhal, Szolomájer L. Edző: Bém Gábor.

Szent Mihály: A. Krstovic - L. Marjanovic, Kránicz V., Sajti K., Németh P. (Juhász E., 59.) - Balázs E. (S. Simonovic, 59.) , Koszo S., S. Malesevic - J. Petrovic (Horváth L., 59.), Sovány D. (Ónodi V., 84.), Nagy L. (Farkas N., 90.). Edző: Hadár Attila.

Gólszerzők: Boros K. (26.), illetve Nagy L. (27.)

Kiállítva: L. Marjanovic (84.)

Mestermérleg:

Bém Gábor: - Több oka is volt annak, hogy nem nyertük meg a mérkőzést. Egyrészt, nem voltunk elég élesek a támadó harmadban, kevés létszámfölényes helyzetet alakítottunk ki, a széleken pedig hiányoztak a megbeszélt kettő-egyes helyzetek. Ahhoz, hogy ezeket a mérkőzéseket megnyerjük sokkal többet kell bevállalni, kockáztatni. Sajnos az ellenfél sorozatos időhúzási kísérleteit a játékvezető is segítette.

Hadár Attila: - Az egyik szemem sír, a másik nevet. Idegenben alapvetően mindig jó egy iksz, de mi győzelemért jöttünk, sajnos azonban nem sikerült azt elérnünk. Látszott a lányokon az ötórás buszút, az első félidőben egy kicsit tompában mozogtunk. A második félidő már jobb volt, meg is voltak a lehetőségeink, főleg pontrúgásból, de nem tudtunk újabb gólt szerezni. Épp akkor kezdtük átvenni az irányítást a 80. perc tájékán, amikor Lena Marjanovic összeszedte a második sárga lapját. Ha nincs ez a kiállítás, úgy gondolom, lehet, hogy meg tudtuk volna nyerni a meccset a hajrában. Így viszont onnantól kezdve teljesen ránk jött a Diósgyőr, s csak védekeztünk az utolsó tíz percben. Összességében így a kiállítást és az utolsó tíz perc hősiességét látva az egy pont elfogadható.

Kép forrása: dvtk.eu