Mervó Bence berúgta az ajtót Siófokon, döntetlen született a PMFC-Kaposvár rangadón: VIDEÓKKAL

Szombaton bejelentette az U20-as világbajnokságon 2015-ben ezüstcipős támadó, Mervó Bence érkezését. A 29 éves támadó szabadon igazolhatóként csatlakozott a Balaton-partiak keretéhez, korábban az ETO, a Budafok és a Szentlőrinc csapataiban szerepelt itthon, légiósként pedig a DAC, a Sion és a Slask csapataiban fordult meg a szlovák, a svájci és a lengyel bajnokságban.

kép: BFC Siófok

Mervó azonnal lehetőséget kapott a Siófok paksi bajnokiján a Dél-Nyugati csoportban és az 59. percben ő szerzett vezetést csapatának. Ennek ellenére a Paks II. Gyurkits és Galambos találataival fordított, de a 79. Mervó ezúttal gólpasszt adott Mácsiknak és így kialakult a 2-2-es végeredmény.

Paksi FC II. 2-2 BFC Siófok (Gyurkits 63′, Gamabos 70′, ill.: Mervó 58′, Mácsik 77′)

Szomszédvári rangadót is rendeztek az NB III. Dél-Nyugati csoportjának 10. fordulójában, ahol a PMFC a Kaposvárt fogadta. A pécsiek hamar vezetést szereztek Rabatin Richárd találatával, a 18. percben viszont már 1-1 volt az állás, Mazzonetto emelte át a kapust ziccerben. Végül ez a végeredményt is jelentette, a PMFC így 5., míg a Kaposvár 2. a tabellán.

Pécsi MFC 1-1 Kaposvári Rákóczi (Rabatin 10′, ill.: Mazzonetto 18′)

PMFC: Helesfay – Sági, Ikonomou, Preklet, Füredi – Ócsai (Morvai, 68.), Rabatin, Fejős (Németh, 78.), Hegedüs – Daru, Tóth (Vas, 27.). Vezetőedző: Aczél Zoltán.

Kaposvári Rákóczi FC: Mikler – Balogh, Szederkényi, Hadaró – Görög, Horváth, Madzonetto A., Madzonetto N. (Zoltán, 69.), Pusztai – Balla (Pressing, 58.), Babinszky. Vezetőedző: Székely Tibor.