Ferencz Zoltán büntetője döntött, Újpesten aratta első győzelmét az NB III-ban a HVSE

Újpesten vendégeskedett a Haladás VSE az NB III Észak-Nyugati csoportjának 7. fordulójában.

A 2. percben jött az első újpesti lehetőség, de Mucsányi lövését könnyedén védte Horváth. Negyedóra elteltével Tóth Ákos lőtt mellé 17 méterről, majd Árki fejesét védte Horváth. A 26. percben megint a hazaiak álltak közel a gólszerzéshez, de Mucsányi mellé fejelt. A félidő hajrájában még Horváth védte Simon helyzetét, de maradt a 0-0.

A 60. percben jött a legnagyobb szombathelyi lehetőség, Hári lövését védte Svékus. A 68. percben büntetőhöz jutottak a szombathelyiek, amelyet Ferencz Zoltán értékesített (0-1). A folytatásban Árki újabb helyzetét védte Horváth Alex, majd felsőlécig is eljutott az Újpest II., de gólt nem tudtak szerezni, így szezonbeli első bajnoki győzelmét szerezte a Haladás VSE.

Újpest II. 0-1 Haladás VSE (Ferencz 68')

kép: Haladás Szurkolói Oldal (Facebook)

Újpest: Svékus – Mándi, Mező, Tóth Á., Árki, Mucsányi, Simon, Máté, Kollarik, Sarkadi.

Haladás VSE: Horváth A Alex – Czuczi, Varga Cs., Vigh, Tarján – Horváth M., Horváth Arnold (Árvay 58.), Tóth M. – Fehér (Tompek 88.), Ferencz (Likerecz 81.), Szenczi (Hári 58.)