Lezárul egy korszak a Csepel SC életében: az NB III-as labdarúgástól elköszön Németh Zoltán, aki több mint egy évtizeden keresztül meghatározó szereplője volt a kék-piros klubnak.
A 29 éves támadó igazi csepeli nevelésként járta végig a ranglétrát. Pályafutása során ugyan megfordult az Újpest utánpótlásában, az ESMTK-nál és a Törtelnél is, de mindig visszatért Szigetországba. Az MLSZ statisztikái szerint 499 mérkőzésen 357 gólt szerzett, ami önmagában is jól mutatja, milyen meghatározó szerepet töltött be csapataiban.

Németh Zoltán ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a búcsú nem a Csepel SC-től szól, csupán az NB III-as játékospályafutását zárja le.
– Az NB III-as focitól elköszönök, de a klubtól semmiképp nem tervezek búcsút venni. Hogy milyen formában marad meg a kötődés, az a jövő zenéje, de szurkolóként mindenképpen támogatni fogom a csapatot. Elsősorban büszkeséget érzek, hiszen azt a klubot képviselhettem, ahol elkezdtem a focit, azt a kerületet, ahol felnőttem és ahol ma is élek – fogalmazott.
Pályafutása legszebb emlékei közé sorolta a Budapest-bajnokság megnyerését és az azt követő osztályozós sikert, amely visszajuttatta a Csepelt az NB III-ba.
– A szurkolók és mi is nagyon vártuk már azt a pillanatot, a mérkőzés utáni közös ünneplés pedig a mai napig felejthetetlen. Ugyancsak különleges emlék a Budapest Kupa-döntő megnyerése, ami az első nagyobb siker volt, amit átélhettem Csepelen – emlékezett vissza.
Az elmúlt időszak azonban nem volt könnyű számára. Az utóbbi másfél évben sérülések nehezítették a pályafutását, ám a klub és a csapattársak támogatása sokat segített neki.
– Nehezen viseltem ezt az időszakot, ugyanakkor lehetőséget kaptam arra, hogy edzőként is kipróbáljam magam. Így akkor is a csapat része maradhattam, amikor a pályán már nem tudtam segíteni – mondta.
Arra a kérdésre, mire a legbüszkébb, egyértelmű választ adott.
– Arra, hogy aktív részese lehettem a Csepel visszajuttatásának az NB III-ba.
A fiatal csepeli labdarúgóknak is üzent:
– A példa előttük van. Rengeteg saját nevelésű játékos mutatkozott be az elmúlt években a felnőtt csapatban. Érdemes kitartónak lenni és keményen dolgozni, mert a lehetőség mindenki előtt adott.
A csepeli szurkolókról is meghatottan beszélt.
– Minden pillanatban a csapat mellett álltak, együtt sírtunk és együtt nevettünk. Különleges érzés volt ilyen szurkolótábor előtt játszani. Bízom benne, hogy sikerült pozitív képet kialakítanom magamról.
Németh Zoltán játékosként elköszön az NB III-tól, de a Csepel SC családjának továbbra is tagja marad. A klub szurkolói pedig biztosan sokáig emlékeznek majd arra a támadóra, aki nemcsak góljaival, hanem elkötelezettségével is beírta magát a csepeli labdarúgás történetébe.
Forrás/fotó: https://www.csepelsc.com/
Be the first to comment