Hamarosan teljessé válik az NB III-ba jutásért küzdő csapatok névsora. A várakozások szerint jövő hét vasárnap rendezik az osztályozók első mérkőzéseit, amelyek során húsz csapat harcolhat a tíz feljutó helyért.
A rendszer változatlan: a 19 vármegye és Budapest bajnokai szerezhetnek jogot az osztályozón való részvételre. Amennyiben valamelyik bajnok nem vállalja az indulást, a lehetőség a második, sőt bizonyos esetekben akár a harmadik helyezettre is átszállhat.
Több vármegyében még nem dőlt el a bajnoki cím sorsa, így a végleges mezőny csak a hétvégi fordulók után válik ismertté.
A Magyar Labdarúgó Szövetség június 2-án, kedden 11:00 órakor tartja az osztályozók sorsolását, amikor kialakul a tíz párharc párosítása.
Az NB III-as tagságért kiírt osztályozók minden évben kiemelt figyelmet kapnak, hiszen számos tradicionális egyesület és feltörekvő klub számára ez jelenti a kaput az országos bajnokság felé.
A Hunfoci a következő napokban folyamatosan frissíti az osztályozóra jogosult csapatok listáját, valamint a sorsolást követően a párosításokat is közzéteszi.
Információnk szerint az alábbi csapatok várják majd a keddi sorsolást (folyamatosan frissül):
- SÁRBOGÁRD (Fejér)
- 1908 SZAC BUDAPEST (Budapest)
- SZARVASI FC (Békés)
- SÁNDORFALVA SK (Csongrád)
- SÁRISÁPI BSE (Komárom)
- MOHÁCSI TE (Baranya)
- ZTE II (Zala)
- SALGÓTARJÁNI BTC (Nógrád)
- HAJDÚNÁNÁS FK (Hajdú-Bihar)
- SZOLNOKI MÁV FC (Jász-Nagykun-Szolnok
- MÁTÉSZALKAI MTK (Szabolcs-Szatmár-Bereg)
- EMŐDI ÁID SE (Borsod)
- KECSKEMÉTI TE II (Bács-Kiskun)
- FÉMALK DUNAVARSÁNY (Pest)
- KIRÁLY SE (Vas)
Be the first to comment