Továbbra sem megy a Vasasnak, most Csákváron kaptak ki emberelőnyben az angyalföldiek

Csákváron javított volna borzalmas formáján a Vasas a Merkantil Bank Liga 9. fordulójában.

Az első helyzet a Csákváré volt, de Szalai nagy helyzetben nem talált kaput. A 13. percben Mamusits lövését védte Zelizi, de egy perccel később Tóth Milán 18 méteres lövése a jobb alsóban kötött ki (0-1). A Csákvár jól reagált a kapott gólra, noha Dusinszki ollózását még védte Kiss Ágoston, a fiatal középpályás a 14. percben gólpasszt adott Gazdagnak, miután sarokkal legurította neki a megítélt szabadrúgást, utóbbi pedig nagy erővel lőtt 22 méterről a hosszúba (1-1). A 36. percben emberhátrányba kerültek a hazaiak, miután Karacs megkapta a második sárgáját is.

A második félidőt jobban kezdte a Csákvár, a 49. percben Dusinszki lövését védte Kiss, majd az 52. percben Farkas szerzett határozottan labdát, azt Haragos elé tálalta, a támadó pedig Kiss mellett eltudta lőni a labdát, Otigba már nem tudott menteni (2-1). A Vasas nem tudta feltörni a folytatásban a csákvári védelmet, a hazaiak így újabb bravúrt könyvelhettek el, míg az angyalföldiek zsinórban harmadszor kaptak ki a bajnokságban és a 13. helyen állnak.

kép: Vasas FC

Aqvital FC Csákvár 2–1 Vasas FC (1–1) gól: Gazdag 26′, Haragos 52′, ill.: Tóth 14′

Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont,  Vezette: Derdák Marcell (Huszár Balázs, Máyer Gábor)

Nézőszám: 400

CSÁKVÁR: Zelizi – Szalai P., Murka, Karacs, Varga B. – Major M. (Szabó B., 73.), Farkas A., Dusinszki (Dencinger, 73.) – Haragos (Gregor, 85.), Nagy Z., Gazdag V. (Umathum, 39.). Vezetőedző: Tóth Balázs

VASAS: Kiss Á. – Lehoczky, Otigba, Ódor – Mamusits (Pintér F., szünetben), Hidi M. (Kapornai, 56.), Rácz B. (Szánthó, 56.), Urblík J., Doktorics – Könyves (Radó, 56.), Tóth M. (Bukta, 78.). Vezetőedző: Pintér Attila