Több mint 4500 néző előtt győzött az ETO a Gyirmót otthonában

4578 néző, parázs hangulatú mérkőzés, és ETO siker az első fordulóban! Röviden így lehetne jellemezni a tegnapi győri városi rangadót.

Kép: ETO FC

A fehér mezes vendégek kezdték el a mérkőzést, és nem is akárhogy. Meglepően gyors játékot játszottak, amikor pedig labdát veszítettek, magasan letámadtak. Nagyon nyomtak, s ennek meg is lett az eredménye, a 31. percben előnyhöz jutottak a zöld-fehérek. Szegi próbált felszabadítani, de a labda elakadt Skvarkában, aki középre passzolt, majd egy ötösön belüli kavarodás után Bumba talált az üres kapuba. 1-0! Örömmámor a lelátón, és hatalmas ünneplés a játékosok részéről, akik ki is szaladtak a szurkolókhoz a gól után.

Nem sokat kellett várni a következő ETO találatra. Szűk 10 perccel később Vingler László lőtt 25 méterről egy hatalmas gólt. Hát nem sok ember merte volna onnan rálőni…

Az első félidő hosszabbításában feléledt a Gyirmót, és volt több helyzete is. Az egyikből majdnem a szépítés is összejött, de Pap nagyot védett. A szögletből már nem alakult ki komolyabb lehetőség, így 2 gólos ETO vezetéssel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A félidőben két helyen változtattak a hazaiak, Szegi, és Kicsun hagyta el a pályát, helyükre Madarász Márk, és Lányi Bence érkeztek. A második játékrész eleje is úgy alakult a, ahogy azt az ETO szerette volna. Az 54. percben már 3-0 volt az állás. Skvarka kapott jó labdát a szélen, ő Bumba elé passzolt, aki kilőtte a hosszú alsót. Bár ezen a ponton sokan azt hihették, köztük én is, hogy nincs visszaút, és eldőlt a mérkőzés, nem így lett. 3 perccel Bumba gólja után szépítettek a hazaiak. Soltész a szélről érkezett, megkerülte Csontost, majd éles szögből a hálóba lőtt, bár jócskán benne volt a gólban Pap kapus is. Látható volt, hogy az ETO játékosai már fáradnak, ami persze érthető, hiszen nagyon hajtottak a mérkőzésen. A 71. percben kihasználva ezt zárkózott a Gyirmót, egy szabadrúgásgóllal. A tizenhatos sarkáról Adamcsek mesterien tekert a hosszú felsőbe. 2-3! Ezután adódott még mindkét oldalon több lehetőség is, de gólszerzésre már egyik csapatnak sem futotta, így elvitte a 3 pontot Gyirmótról az ETO FC, visszavágva ezzel az áprilisi 4:0 arányú vereségért a sárga-kékeknek.

Mindkét csapat szurkolói szép számmal képviseltették magukat a mérkőzésen, és nagyszerű hangulatot varázsoltak az Alcufer Stadionba vasárnap.

Képek: Balra Gyirmót FC, jobbra ETO FC

Gyirmót FC Győr – ETO FC Győr 2-3 (0-2)

Gyirmót, Alcufer Stadion 4578 néző. V.: Kovács I. (Szécsényi, Rózsa).

Gyirmót FC Győr: Hársfalvi – Szegi V. (Lányi 46’), Hudák D., Csörgő V., Helembai, Kovács M., Hajdú Á. (Szőke 81′), Kicsun (Madarász 46’), Soltész, Medgyes Z. (Takács 60’), Pethő B. (Adamcsek 60’) Vezetőedző: Csizmadia Csaba.

ETO FC Győr: Pap – Vera, Keresztes K., Szépe, Csontos D., Vingler (Riquelme 78′), Anton (Tóth R. 78′), Bumba, Skvarka (Kovács M. 78′), Lacza (Diarra 64’), Huszár (Kröhn 54’). Vezetőedző: Antonio Munoz.

Gólszerzők: Soltész (57’), Adamcsek (71’) ill. Bumba (30’, 54’), Vingler (40’).

Értékelések

Csizmadia Csaba (Gyirmót): „Az első félidőt átaludtuk, félénken játszottunk, a másodikban három nullás vendégelőny után két talált góllal visszajöttünk a mérkőzésbe, ám a végén egy sérülés miatt megfogyatkoztunk, és nem tudtunk egyenlíteni.”

Antonio Munoz (ETO):Dominálni tudtunk a mérkőzésen, a mi akaratunk érvényesült, majd sikerült is megszereznünk a vezető gólt. Sajnos két hiba után a Gyirmót vissza tudott jönni a mérkőzésbe, de a csapat bebizonyította, hogy van tartása, nagyon fontos és értékes győzelmet arattunk. Köszönettel tartozunk szurkolóinknak a buzdításért, együtt nyertük meg a meccset!