Pontot szerzett Mezőkövesden a BVSC

Az NB I-től búcsúzó Mezőkövesd a BVSC-t fogadta az 1. fordulóban. Az átalakuló Mezőkövesd kezdőjébe nem kevesebb, mint 8 új ember került be, csak Juhász István, Cseri Tamás és Szalai József maradtak a tavalyi csapatból a kezdőben. A hazai kispadon Tóth Mihály, a zuglóiaknál Csábi József debütált.

A 9. percben egy lesgólt szerzett a 2016 után ismét NB II-es Mezőkövesd, Szalai talált a hálóba, maradt a 0-0. A másik oldalon Nwachukwu tekert mellé 17 méterről. Az első félidő utolsó veszélyes momentuma Szilágyi fejese volt, ami mellé ment.

A 62. percben ismét a BVSC veszélyeztetett, Pekár lövését Juhász védte. A hajrában is a BVSC állt közelebb a gólszerzéshez, de Zamostny mellé fejelt. A két csapat így 0-0-s döntetlennel kezdte a szezont.

kép: NSO

Mezőkövesd 0-0 BVSC-Zugló

Mezőkövesd: Juhász I. – Csirmaz (Bányai P., 67.), Varjas Z., Bora, Zachán – Zvekanov – Harsányi I. (Kojnok, 67.), Krausz (Posztobányi, 67.), Cseri T. (Kállai Z., 78.), Cibla (Kállai K., 85.) – Szalai J. Vezetőedző: Tóth Mihály

BVSC-Zugló: Erdélyi B. – Benkő-Bíró, Vinícius, Hesz, Király Á. – Hidi P., Pekár L. (Kelemen P., 90.), Szilágyi M. (Tóth K., 66.) – Székely K. (Májer, 76.), Nwachukwu (Zamostny, 76.) – Bacsa (Nemes M., 90.). Vezetőedző: Csábi József