Kimaradtak a helyzetek, zsinórban hatodik vereségét szenvedte el a Tatabánya

A válogatott szünetben válságértekezletet tartott az OPUS Tigáz Tatabánya vezetősége, majd edzőmeccsen 2-0-ra legyőzték a Kecskemétet, de a bajnokságban a rossz szériát egyelőre még nem sikerült megtörnie a kék-fehéreknek. Vasárnapi ellenfelük az edzőváltás óta remekül szereplő Mezőkövesd volt.

Jó iramban kezdődött a mérkőzést, vendég oldalon Vajda lövését védte Lóth, a hazaiaknál pedig Árvai fejese ment fölé. A 14. percben Szalai fejelt közelről, de Lóth ismét bravúrral védett. Válaszul Juhásznak is megvolt az első védése, Csernik jobb alsóra tartó lövését hárította. A csapatok nem hagytak alább, a 21. percben Juhásznak ezúttal Eördögh lövésénél kellett védenie, majd a másik oldalon Lóth Bartusz éles szögből leadott kísérleténél volt résen. Szűk negyedóra elteltével jött az újabb lehetőség, Harsányiról ment kapufára a labda. A félidőben sok helyzet ellenére gól nem született.

kép: Mezőkövesd Zsóry FC

A 48. percben vezetést szerzett a Mezőkövesd, Cseri jobb oldali beadását Bartusz fejelte a léc alá (0-1). Az 51. percben jött a második, Horváth lövése után Szalai fejelt közelről és duplázta meg a Mezőkövesd előnyét (0-2). A 63. percben Csernik szépíthetett volna, de Juhász ezt a ziccert is védte. A hajrában Bányai lőhette volna a harmadikat, de lemaradt Cibla beadásáról, a Tatabányának pedig nem jött össze a szépítés, Eördögh csak az oldalhálót találta el, így a Mezőkövesd 2-0-s győzelmet aratott Tatabányán, míg a hazaiak zsinórban hatodik vereségüket szenvedték el a bajnokságban.

Tatabánya 0-2 Mezőkövesd (0-0) gól: Bartusz 48′, Szalai 51′

Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, Vezette: Hanyecz Bence (Horváth Zoltán, László István Sándor)

Nézőszám: 1000

Tatabánya: Lóth – Buna (Vass P., 54.), Jagodics M., Deutsch B. (Forró, 74.) – Bertus (Soltész B., 54.), Harsányi D. Szegleti G., Eördögh – Csernik, Kiprich D. (Jelena, 69.), Árvai D. (Vida K., 54.). Vezetőedző: Gyürki Gergely

Mezőkövesd: Juhász I. – Horváth K. (Krausz, 68.), Zachán, Bora, Kállai K. (Csirmaz, 90+1.) – Zvekanov, Cseri (Cibla, 68.), Vajda S., Varjas – Szalai J. (Harsányi I., 90+1.), Bartusz (Bányai, 59.). Vezetőedző: Csertői Aurél