Fordított a Szeged, sereghajtó lett a Soroksár

Első hazai mérkőzésén a Soroksárt látta vendégül a Szeged-Csanád Grosics Akadémia a Merkantil Bank Liga 4. fordulójában. A Soroksár 1, míg a Szeged 2 pontot gyűjtött 3 forduló alatt, így mindkét csapat rajtja rosszra sikeredett.

Hiába kezdett aktívabban a szegedi gárda, a Soroksáré volt az első nagy helyzet: Halmai jobbról lőtte középre a labdát, Szabó Szilárd azonban a kapufára bombázott. A hazaiak távoli lövései nem találták el a soroksári kaput, ezt pedig a vendégek büntették: Pejovic röviden fejelt haza egy labdát, amire Szabó Szilárd csapott le és megszerezte a vezetést a vendégeknek (0-1). A félidő végén Márkvárt szögletét Papp csúsztatta meg, de fejese mellé ment.

A második félidőben több helyzetig is eljutott a Szeged, Varga Balázs akrobatikus mozdulattal próbálta bevenni Holczer kapuját, de nem járt sikerrel. Az 56. percben már jött az egyenlítés: Márkvárt szabadrúgása Novák Csanádról pattant a soroksári hálóba (1-1). Ez volt Novák első szegedi gólja.

kép: Szeged-Csanád GA

Márkvárt ezután újabb gólpasszt jegyzett, ezúttal nem balról, hanem jobbról és nem szabadrúgásból, hanem szögletből: a 79. percben remekül ívelt Borvető fejére, aki megfordította a mérkőzést a Szegednek (2-1). A 95. percben Palincsár le is zárhatta volna a meccset, de mellé lőtt.

A Szeged ezzel megszerezte első győzelmét és már 5 pontos Michael Boris csapata, míg a Soroksár 1 ponttal az utolsó helyről fogadja a Budapest Honvédot vasárnap.

Szeged 2-1 Soroksár (Novák 56', Borvető 79', ill.: Szabó 40')

Szeged: Molnár-Farkas – Gera N., Szilágyi Z., Pejovics (Kurdics, a szünetben), Tóth B. – Haris, Márkvárt – Papp Á. (Sarr, 70.), Varga B. (Palincsár, 84.), Takács-Földes (Mohos, 70.) – Novák Cs. (Borvető, 70.). Vezetőedző: Michael Boris

Soroksár: Holczer – Kaján, Króner, Kékesi, Dhonata – Vass Á. (Németh E., 65.), Tóth A. – Szabó Sz. (Dobos Á., 65.), Manner (Korozmán, a szünetben), Halmai Á. (Somfalvi, 81.) – Dragóner F. (Lovrencsics B., 65.). Vezetőedző: Lipcsei Péter