Először nem nyert a Gyirmót, először kapott gólt a BVSC: VIDEÓ

A kapott gól nélkül álló BVSC a hibátlan Gyirmóthoz látogatott a Merkantil Bank Liga 4. fordulójában.

A BVSC kezdett jobban, már a meccs elején Vinícius egy csúsztatással veszélyeztetett, majd a 14. percben már gólt szereztek a zuglóiak: Zamostny fejesét Hársfalvi ugyan védte, de a kipattanót Nwachukwu továbbította a hálóba (0-1). A 35. percig kellett várni a hazai egyenlítésre, Ugrai Roland indult meg, több védőt is maga mögött hagyott, éles szögből pedig kiegyenlített. Ugrai így az első 4 gyirmóti meccsén egyaránt eredményes volt. A 39. percben visszaszerezte a vezetést a BVSC: Pekár lőtt kapura egy szabadrúgást méterekre a hazai kaputól, Hársfalvi pedig bevédte a próbálkozást (1-2).

kép: Gyirmót FC Győr

A második félidőt is Pekár lövése nyitotta, de Hársfalvi leért a jobb alsóba tartó lövésre. A BVSC lezárhatta volna a meccset, a csereként beálló Batai azonban nagy ziccerben csak a kapufát találta el. Szilágyi lábában szintén ott volt a harmadik gól, de Hársfalvi kiütötte a jobbról leadott lövését. A kimaradt helyzeteket pedig büntette a Gyirmót: Pyschur 16 méterről remekül tekert a jobb felsőbe (2-2).

A Gyirmót így elvesztette hibátlan mérlegét, de mindkét csapat veretlen maradt.

Gyirmót 2-2 BVSC (Ugrai 35', Pyschur 90+2', ill.: Nwachukwu 14', Pekár 39')

Gyirmót FC Győr: Hársfalvi – Lányi (Szegi, 64.), Csörgő V., Hudák D., Helembai (Hajdú Á., 64.) – Katona M., Hudák M. (Kovács D., 75.) – Horváth R., Madarász M. (Miknyóczki, 85.), Ugrai – Adamcsek (Piscsur, a szünetben). Vezetőedző: Tamási Zsolt

BVSC: Erdélyi B. – Benkő-Bíró, Vinícius, Hesz, Király Á. – Hidi P., Pekár L. (Kocsis B., 85.), Szilágyi M. – Székely K. (Májer G., 77.), Nwachukwu (Kelemen P., 77.), Zamostny (Batai, 61.). Vezetőedző: Csábi József