Egy késői gól döntött, a Szentlőrinc nyerte a forduló zárómeccsét

A Budapest Honvéd a Szentlőrincet fogadta a Merkantil Bank Liga 10. fordulójának zárómeccsén.

A 7. percben jött az első lehetőség, Nagy Richárd szabadrúgására Vingler robbant be és fejelt a kapufára. A folytatásban kisebb helyzetekig jutottak a felek, a Szentlőrincnél Kiss-Szemán 17 méteres lövése szállt fölé, a másik oldalon Lőrinczy próbálozott szabadrúgással, de az is fölé szállt, majd Farkas Balázs lőtt mellé becsúszva egy bal oldali beadás után. A 35. percben jött az első kaput talált lövés: Nagy Richárd 22 méterről lőtt kapura egy szabadrúgást, Dúzs bravúrral ütötte fölé. A szöglet után Szekszárdi fejesét is magabiztosan fogta a Honvéd kapusa. A 39. percben Lőrinczy vette célba a kaput, de Gyurján szögletre tolta a lövését, majd Benczenleitner fejesét is védte.

A második félidőben Hangya került ziccerbe a bal oldalon, de Gyurján újra védett. A 72. percben Simon Benedek került ziccerbe, de mellé lőtte a labdát. A másik oldalon Nagy Richárd tekerését Dúzs ölelhette magához. A 81. percben Nagy Richárd ívelt középre egy szabadrúgást, Keresztes Bence fejét megtalálta, aki a kapuba csúsztatta a Szentlőrinc vezetőgólját (0-1). A folytatásban nagy helyzet nem alakult, ki a Szentlőrinc győzelmével a 2. helyre ugrott a tabellán.

kép: Szentlőrinc SE

Honvéd – Szentlőrinc 0–1 (0–0) gól: Keresztes 81′

Budapest, Bozsik Aréna

Nézőszám: 600  Vezette: Takács Tamás (Belicza Bence Péter, Máyer Gábor)

Honvéd: Dúzs – Pauljevics, Szabó A. (Rácz B., 86.), Szabó T., Hangya – Csilus T., Kesztyűs B. (Nyitrai B., 71.) – Benczenleitner (Keresztes N., 55.), Lőrinczy (Ihrig-Farkas, 86.), Medgyes Z. – Farkas B. (Simon B., 71.). Vezetőedző: Laczkó Zsolt

Szentlőrinc: Gyurján – Szekszárdi T. (Keresztes B., a szünetben), Szekszárdi M. (Tarcson, 80.), Dinnyés O., Stifter – Vingler, Kiss-Szemán (Medgyesi, 65.) – Heles (Bíró D., 54.), Nagy R., Hajdú R. – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Waltner Róbert