Bobál Gergely mentett pontot a hajrában, Ajkán botlott a Kazincbarcika

A Kolorcity Kazincbarcika Ajkán folytatta volna jó szereplését a Merkantil Bank Liga 10. fordulójában.

Az első komolyabb lehetőség az Ajka előtt adódott, Zsolnai fejesét Fadgyas védte. A 18. percben Pethő csapott le egy labdára, ziccerét védte Szabados a másik oldalon. A 22. percben ismét Fadgyasnak kellett védenie, ezúttal Kovács Nikolasz lőtt a kapujára. A 23. percben vezetést szereztek a borsodi látogatók, Bódi indításából Pethő lépett ki ziccerrel és lőtt jobbal a kapuba (0-1). Hamar válaszolhatott volna az Ajka, de Kovács lövését ismét védte Fadgyas.

kép: Kazincbarcika

A második félidő elejét megnyomta az Ajka, Szarkának két lehetőségét is hárítania kellett Fadgyasnak. A 68. percben Sejben lövése kerülte el a vendég kaput. A 72. percben Bódi lövése a kapufán csattant. A 85. percben Pintér lövését kellett védenie Szabadosnak, a másik oldalon Nagy Krisztián fejese ment mellé. A 88. percben jött a dráma, Nagy ívelt be balról, amit Bobál Gergely fejelt a léc alá (1-1). Egy perccel később fordíthatott volna az Ajka, de Zsolnai lövése a kapufáról jött ki. A 90+2. percben a KBSC rúgta meg a meccs harmadik kapufáját, Herjeczki volt az elkövető. A mérkőzés így 1-1-es döntetlennel zárult.

FC Ajka 1-1 Kolorcity Kazincbarcika SC (0-1) gól.: Bobál 88′, ill.: Pethő 23′

Ajka, Városi Sportcentrum, Vezette: Zierkelbach Péter (Szécsényi István, Bertalan Dávid)

Nézőszám: 800 néző

AJKA: Szabados – Tóth G. (Doncsecz, 80.), Tar, Kenderes, Csemer – Kopácsi, Csizmadia Z. (Sejben, 59.) – Kovács N., Zsolnai, Borsos F. (Nagy K., 71.) – Szarka Á. (Bobál G., 59.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs

KAZINCBARCIKA: Fadgyas – Bacsa B., Polgár K., Debreceni Á., Demeter M. – Varga J. – Szabó M. (Pintér Á., 64.), Kártik (Ferencsik, 83.), Lucas, Bódi Á. (Herjeczki, 83.) – Pethő B. (Katon I., 73.). Vezetőedző: Erős Gábor