A dráma Csákváron sem maradt el, a 90+5′. percben dőlt el a bajnoki: VIDEÓ

A Csákvár a Kazincbarcikát fogadta az 1. fordulóban a Merkantil Bank Ligában.

A 18. percben megszerezték a vezetést a hazaiak: Szakály lövését Bánhegyi pont Haragos Viktor elé ütötte, aki első csákvári mérkőzésén máris betalált (1-0). A Csákvár ezután sem lassított, Szabó Bence ballábas lövését tolta ki Bánhegyi, a félidőt pedig vendég részről Bódi lövése zárta.

kép: Aqvital FC Csákvár

A második félidőben jobban kezdett a Csákvár: előbb Szabó lövését védte Bánhegyi, majd egy szép kombináció után Dusinszki lőtt mellé. A 71. percben Szakály szögletét Simon csúsztatta meg, a hosszún pedig Karacs befejelte a második hazai gólt.

Ezt követően felpörögtek az események: 2 perccel a kapott gól után Bódi szabadrúgását Pethő fejelte a hálóba, majd 10 perccel később a korábbi csákvári Kártik Bálint lőtt, elsőre Zelizi védett, de az ismétlés már a hálóban kötött ki (2-2).

A dráma nem maradhatott el, a 90+5. percben Dusinszki csapott le egy labdára és elgurította a hosszúba (3-2).

A Csákvár ezzel otthon tartotta a 3 pontot és győzelemmel kezdte a bajnokságot.

Csákvár 3-2 Kazincbarcika (Haragos 18', Karacs 71', Dusinszki 90+5', ill.: Pethő 73', Kártik 82')

Csákvár: Zelizi – Murka, Karacs, Gregor Z., Nahirnij (Juhász L., 88.) – Major M. (Dusinszki, 58.), Farkas A., Szakály D. – Haragos (Szalai P., 70.), Nagy Z. (Simon A., 70.), Szabó B. (Jablonszkij, 88.). Vezetőedző: Tóth Balázs

Kazincbarcika: Bánhegyi – Csatári, Szujó (Polgár K., 7.), Bacsa B. (Katona I., 76.), Süttő (Demeter, 58.) – Lucas, Varga J., Kártik – Herjeczki (Szabó M., 58.), Pethő B., Bódi Á. (Pintér Á., 76.). Vezetőedző: Erős Gábor