Szerb-veréstől a Balatonfüred meccséig: 2023 legemlékezetesebb magyar érdekeltségű mérkőzései

Rengeteg emlékezetes mérkőzést hozott a 2023-as naptári év, cikkünkben pedig felevenítjük válogatottaink és az NB-s bajnokságok legemlékezetesebb összecsapásait.

Magyarország 3-0 Bulgária: A magyar válogatott talán a Rossi-korszak legjobb első félidejét produkálva szedte szét a bolgár védelmet, ezzel hosszú idő után győzelemmel kezdte az Eb-selejtezőket.

Magyarország 2-1 Szerbia: Óriási érdeklődés övezte a szerbek elleni Eb-selejtezőt, amelyet egy csodaszép Sallai-góllal sikerült megnyerni, ezzel igen közel kerültünk az Eb-hez. A találkozó a végletekig kiélezett volt.

Bulgária 2-2 Magyarország: A nagy stadionmizéria után végül le kellett játszani a szófiai találkozót, ahol a magyar válogatott a 90+7. percben egy öngóllal mentett pontot és ezzel kijutott az Európa-bajnokságra.

Magyarország 3-1 Montenegró: Feledhető első félidő után egy kétperces Szoboszlai-shownak köszönhetően pörögtek fel az események az év utolsó válogatott összecsapásán. Dibusz Dénes extra-bravúrokat bemutatva tartotta a 2-1-es állást, majd a végén Nagy Ádám tette fel az i-re a pontot.

Magyarország 3-2 Észak-Írország női: A magyar női válogatott Észak-Írországot fogadta, ahol a 80. percig 1-0-ra vezetett, majd felpörögtek az események: a vendégek egyenlítettek, rá egy percre Süle Dóra fantasztikus góllal szerezte vissza a vezetést, ám a semmiből újra jött a vendég egyenlítés. Az utolsó esély egy hajrábeli szabadrúgás után történt, ahol sikerült Némethnek megszereznie a győztes gólt.

Magyarország 3-5 Lengyelország U17: Gólgazdag mérkőzést játszott a magyar U17-es válogatott a lengyelekkel az Európa-bajnokságon, ám sajnos elvesztettük a találkozót.

Ferencváros 0-3 Klaksvík: A Ferencváros bombameglepetésre már az első selejtezőkörben búcsúzott a Bajnokok Ligájától a többnyire amatőrökből álló feröeri bajnok ellen.

Fiorentina 2-2 Ferencváros: A Klaksvík elleni vereség óta azonban nem talált legyőzőre a magyar bajnok Európában. Még Firenzében sem, ahol a hazaiak örülhettek az 1 pontnak. A Ferencváros remekül játszott a 60. percig, 2-0-s előnyre is szert tett, egy kapufán múlott a harmadik. A Fiorentina (amely az ezüst címvédője a sorozatban) viszont ledolgozta kétgólos hátrányát, a végén pedig mind a két csapat előtt adódtak meccslabdák.

Cukaricki 1-2 Ferencváros: Kötelező győzelem előtt állt a Ferencváros a szerb Cukaricki ellen, ám a szerbek korán vezetést szereztek és a 80. percig győzelemre álltak, ám utána jött Zachariassen és az utolsó percekben Pesic, aki megszerezte a győzelmet és a továbbjutás kapujába lőtte a Ferencvárost.

Ferencváros 1-1 Fiorentina: A Ferencvárosnak már egy döntetlen is elég volt a továbbjutáshoz az olaszok ellen és Zachariassen góljával a vezetést is megszerezték a zöld-fehérek, ám Ranieri beállította az 1-1-es végeredményt. Ezzel a Ferencváros zsinórban másodszor élte meg az európai kupatavaszt.

Debrecen 2-1 Paks: Ezzel a meccsel indult el a bronzérem és Európa-felé a Debrecen és ez a vereség jelentette a második Bognár-korszak visszahozatalát Paksra. A vendégek Varga Barnabás góljával sokáig nyerésre álltak, ám a hosszabbításban Dreskovic, rá pár percre pedig Babunski is betalált, így a 90. perc lejárta után fordította meg a meccset a Debrecen.

Ferencváros 6-1 Paks: Augusztusban aligha gondolta volna valaki, hogy a Paks a Ferencváros előtt fog telelni, főleg nem akkor, amikor az első félidőben 6 gól állt a címvédő neve mellett. A második játékrészre nem jutott már több találat. https://www.youtube.com/watch?v=sHAtWYAC7Po

Paks 3-2 Ferencváros: Az ősz rangadójaként beharangozott találkozón a Paks fogadta a Ferencvárost és már a meccs elején 2 gólos előnybe kerültek Könyvesék. A Ferencváros ugyan szépített, de Szabó Bálint büntetője végül eldöntötte, hogy a Paks lett az őszi bajnok.

Újpest 5-3 Kecskemét: Rég nem látott show-t láthattak a szurkolók a Megyeri úton. Az Újpest Tamás Krisztián bombájának is köszönhetően egy remek első félidőt produkálva 2-0-ra vezetett a szünetben, a második félidő elején további 3 gólt rámolt be az előző idény ezüstérmesének. 5-0 után feléledt a Kecskemét, Szuhodovszki révén még ők is szereztek egy bombagólt, ám csak az eredmény kozmetikázására futotta. Az Újpest azóta lejátszott 7 bajnokit, de nem tudott nyerni.

Fehérvár 3-3 Zalaegerszeg: Rossz helyzetből várta mind a két csapat ezt a mérkőzést, Grzelak és Boér számára is élet-halál harc volt a szeptemberi Vidi-ZTE. A hazaiak kétszer is vezettek, a hajrában azonban fordítottak a zalaiak és miután elvették Meshack gólját (amivel így nem lett 2-4), a Fehérvár kihasználta Senkó Zsombor óriási hibáját és döntetlenre mentette a meccset.

Fehérvár 3-5 Ferencváros: Az év egyik legfordulatosabb bajnokiját játszották Fehérváron a második fordulóban. Noha rengeteg védelmi megingás tarkította a találkozót, nem unatkoztak a nézők. Lisztes és Ramírez góljával 2-0-s előnyre tett szert a Ferencváros (utóbbi óriási szabadrúgásgólt lőtt), majd Kastrati szépített, a második félidőben pedig Kodro duplázott, ezzel a Fehérvár átvette a vezetést. A Ferencváros 3-2-es hátrányban sem adta fel és visszaszerezte az előnyt (3-4), majd Traoré állította be a végeredményt.

Mezőkövesd 2-4 Diósgyőr: Nagy érdeklődés követte a borsodi rangadót, ahol a DVTK 6 gólos meccsen szerezte meg a 3 pontot, a mérkőzést pedig egy óriási esőzés is emlékezetessé tette.

Kecskemét 2-3 Paks: Európáért vívott rangadót áprilisban a Kecskemét és a Paks. A lilák az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert, ám Varga Barnabás mesterhármasával a Paks elvitte mind a 3 pontot Kecskemétről.

Vasas 6-0 ETO: Feljutási rangadót rendeztek november végén az NBII-ben, ahol a Vasas a listavezető ETO-t fogadta és óriási zakót mért a győriekre.

Haladás 3-3 Vasas: A rossz formában lévő Haladás a Vasast fogadta novemberben, ahol egy kiélezett és izgalmas találkozót láthattak a szurkolók, ahol a Vasas kétgólos hátrányból mentett pontot. https://www.youtube.com/watch?v=tTiBYZIAT5E

Honvéd 2-1 ETO: A Honvéd rosszul kezdte a szezont, ellentétben a vendég győriekkel. Remek hangulat kísérte a mérkőzést, amely magas színvonalon pörgött. A hajrában 1-1-es állásnál a hazaiaknál kiállították Ivan Lovricot, az ő pozíciójára a debütáns 19 éves Pekár István állt be, aki az utolsó percben megszerezte a kispestiek győztes gólját.

Gyirmót 2-4 Nyíregyháza: A remeklő Nyíregyháza az első félidőben 2-0-s hátrányban volt Gyirmóton, ám a második félidőre felszívták magukat Tímár Krisztián tanítványai és megfordították a találkozót.

Kozármisleny 4-3 Vasas: A szezon meglepetéscsapata egy 7 gólos mérkőzésen győzte le a feljutásért küzdő Vasast.

Szeged 4-3 Vasas: A 2. fordulóban a szezon egyik legizgalmasabb meccsét láthatták a szurkolók, hiszen a Szeged sokáig 2-0-ra vezetett a Vasas ellen, ám az angyalföldiek rövid idő alatt egyenlítettek, a hajrában pedig 3 gól is született: Szilágyi szerzett vezetést ismét a Szegednek, erre Radó a ráadásban válaszolt, majd rögtön jött Borvető, aki megnyerte a meccset a Szegednek.

Gyirmót 2-3 ETO: A szezon eddigi legmagasabb nézőszámát hozta a győri rangadó, amelyet a vendég zöld-fehérek abszolváltak győzelemmel.

Kozármisleny 2-3 Diósgyőr: Kétszer is egyenlített a Kozármisleny a listavezető DVTK ellen, amely Medgyes Sinan révén a hajrában megszerezte a győztes találatot ezzel nyert és feljutott az NBI-be.

MTK 4-2 Diósgyőr: Senkó Zsombor esete miatt is nagy port kavart az MTK-Diósgyőr rangadó az NBII-ben, amelyen 6 gólt láthattak a szurkolók.

Budafok 0-2 Zalaegerszeg: Hosszú idő után újra másodosztályú csapat szerepelt a Magyar Kupa döntőjében, ám a Zalaegerszeg nyerte története első Magyar Kupáját. A mérkőzés ugyan feledhető volt, ám a párosítás miatt emlékezetes marad a 2023-as kupadöntő.

Ferencváros 4-3 Puskás Akadémia: A Magyar Kupában november elején a felcsútiak a Groupama Arénába látogattak, ahol megszerezték a vezetést, ám a Ferencváros még az első félidőben fordított. Gruber góljával döntetlenre mentette a vendégcsapat a mérkőzést, viszont a hosszabbításban visszaszerezte a vezetést az FTC. A 120. percen túl Favorov egyenlített, de büntetőhöz jutott a Ferencváros, amellyel Abu Fani tovább lőtte a zöld-fehéreket a legjobb 16 közé.

Haladás 1-2 Zalaegerszeg: Több mint 10 év után rendeztek újra nyugati derbit, ahol a címvédő látogatott Szombathelyre és a hangulat miatt sokáig emlékezetes marad ez az összecsapás.

ESMTK 1-0 Fehérvár: Az idei kupaszezon legnagyobb meglepetését okozta a harmadosztályú pesterzsébeti csapat a Fehérvár kiejtésével.

Gyirmót II. 7-4 Balatonfüred: Az év leggólgazdagabb NB-s meccsét rendezték nemrég az NBIII-ban, ahol Gyirmóton összesen 11 gólt láthattak a drukkerek.

Tatabánya 2-2 Veszprém: Szintén ebben a csoportban rangadót rendeztek októberben, ahol a szebb napokat is megélt Tatabánya a Veszprémet fogadta és már az 5. percben kétgólos hátrányba kerültek a hazaiak. A hangulatra nem lehetett panasz és a tatabányaiak is örülhettek, hiszen a második félidőre ledolgozták hátrányukat, méghozzá egy akrobatikus találattal.

Sopron 5-1 Haladás VSE: A mérkőzést a nagy érdeklődésre való tekintettel el kellett halasztani, ám a hétközben lebonyolított találkozóra így is szép számmal látogattak ki, amelyet végül a hazaiak kiütéssel nyertek.

Paks II. 4-6 Nagykanizsa: Nagykanizsán szintén feljutási tervekkel vágtak neki a szezonnak és egy 10 gólos összecsapáson tudták megszerezni a nagyon fontos 3 pontot Pakson.

Veszprém 2-2 Tatabánya: A bajnoki címért és az osztályozóért vívtak rangadót az NBIII utolsó fordulójában. Ugyan a Veszprémnek a döntetlen is jó lett volna, a Tatabánya a 90+6. percig vezetett, ezzel úgy nézett ki, hogy ők szerzik meg a nyugati bajnoki címet, ám végül jött Bartusz Dániel és kiegyenlített, így a Veszprém lett a bajnok, ám az NBII-es feljutás nem jött össze.