Remek gólokkal verte a Kecskemétet a Nyíregyháza – Kecskeméti TE – Nyíregyháza Spartacus FC 0-2 (0-2)

Kecskemét - Nyíregyháza összecsapást rendeztek szombat délután a labdarúgó OTP Bank Liga NB1 8. fordulójában. A hírös városiak egy három mérkőzésből álló nyeretlenségi szériát szeretett volna megszakítani, míg a nyírségiek egy győztes keleti rangadóból érkeztek Kecskemétre, ahol szerették volna stabilizálni magukat a középmezőnyben.

fotó: Nyíregyháza Spartacus FC

KTE lehetőséggel indult a találkozó, a 2. percben egy balról érkező beadást követően Tóth Balázs nem tudta megfogni a labdát, majd a kapu torkában álló Katona Leventéhez pattant a játékszer, aki lőni tudott közelről, ám Keresztes Krisztián az utolsó pillanatban belelépett a kísérletbe, amely szögletre pattant.

A 15. percben jött az első komolyabb nyíregyházi lehetőség, ekkor egy rosszul haza fejelt labdára csapott le Babic, aki rosszul találta el, így a lövés nem okozott gondot Varga Bencének. Két perccel később Bocskay Bertalan távoli kísérlete ment mellé.

A 27. percben előnybe került a Nyíregyháza: egy kis szögletet követően felszabadítottak a hazaiak, ám a labda Kovácsréti Márk elé került, aki jobbal, 26 méterről egy látványos gólt rúgott a bal felső sarokba, amely később az NB1 8. fordulójának legszebb találata lett. A 24 esztendős szélsőnek ez volt a 4. gólja az idei bajnokságban. (0-1)

fotó: Nemzeti Sport

Három perccel később tovább nőhetett volna a vendégek előnye, Kovácsréti balról adott be egy szabadrúgást, amelyet Babicnak sikerült megcsúsztatni a rövid oldalon, de Varga reflexből kitolta a labdát, míg a túloldalon Lukács Dániel ziccerben a kifutó Tóthba lőtte a játékszert.

A 42. percben megduplázta előnyét Tímár Krisztián legénysége: Kovácsréti gyorsan elvégzett egy szabadrúgást, amely megtalálta a mélységből beinduló Nagy Barnabást, aki a hosszú saroknál érkező Navratilnak passzolt, a cseh játékosnak nem volt nehéz dolga, hiszen csak az üres kapuba kellett továbbítania a labdát hat méterről. Navratil a legutóbbi fordulóban kétszer is bevette a DVSC kapuját, így ez már a 3. gólja az idei bajnokságban. (0-2)

Újabb helyzetet már nem hozott az első félidő, így a kétgólos nyíregyházi vezetéssel mentek a csapatok pihenőre.

A második félidő elején a csereként beállt Montiel lövése vágódott le a blokkról, majd Nikitscher Tamás kísérlete nem találta el a kaput. Ezt követően egy darabig nem alakult ki komolyabb lehetőség egyik kapu előtt sem, a Nyíregyháza magabiztosan őrizte a kétgólos vezetését, míg a Kecskemét többet birtokolta a labdát, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani.

A 69. percben a lila mezes hazaiak veszélyeztettek, Katona Bálint jobbal, 24 méterről vette célba a jobb felső sarkot, amelybe még ujjheggyel beleért Tóth Balázs, így szöglettel jöhetett a Kecskemét.

A 77. percben Nagy Krisztián 14 méterről vette célba a jobb felsőt, de nem talált kaput, majd a 86. percben ismét Nikitscher próbálkozott, de a távoli lövése elment a jobb kapufa mellett. Két perccel később megint Nagy Krisztián került helyzetbe, aki egy lecsorgót lőtt kapura, amelybe az utolsó pillanatban beleért Nagy Barnabás, így csak oldalhálót talált a hazai játékos, szöglettel jöhetett a KTE.

A 90. percben a csereként beállt Myke vette át a labdát a hazai 16-os előterében, majd ballal lőtt, ám Varga éppen csak védeni tudott, majd a kipattanót Kovácsréti tette kapura, de azt lábbal hárította a kecskemétiek hálóőre. A 97. percben a volt nyíregyházi játékos, Pálinkás Gergő vette át teljesen üresen a labdát, majd kilenc méterről lőtt, ám centikkel a bal kapufa mellé célzott

Az eredmény már nem változott, így a Nyíregyháza két góllal legyőzte idegenben a Kecskemét együttesét.

OTP Bank Liga NB1, 8. forduló

Kecskeméti TE - Nyíregyháza Spartacus FC 0-2 (0-2)

Kecskemét, Szektói Stadion, 1413 néző

Vezette: Derdák Marcell (Huszár Balázs, Berényi Ákos)

Kecskemét: Varga B. – Nagy K., Rjaskó (Szabó A., 46.), Belényesi, Katona L., Zeke – Bocskay (Vágó, 78.), Nikitscher, Vattay (Montiel, 46.) – Katona B., Lukács (Pálinkás, 78.)

Vezetőedző: Szabó István

Nyíregyháza: Tóth B. – Gengeliczki, Alaxai, Keresztes – Navratil, Toma (Pinte, 62.), Keita, Nagy B. – Nagy D. (Kovács M., 94.), Babic (Myke, 62.), Kovácsréti (Gresó 86.)

Vezetőedző: Tímár Krisztián

Gólszerzők: Kovácsréti (27. perc), Navratil (42. perc)

A Kecskemét ennek a vereségnek köszönhetően visszacsúszott az utolsó helyre az NB1 tabelláján, míg a Nyíregyháza feljött a 7. helyre.