Az MTK emberhátrányban nyert Debrecenben – Debreceni VSC – MTK Budapest 2-3 (1-1)

DVSC - MTK összecsapást is rendeztek szombat este a labdarúgó OTP Bank Liga NB1 8. fordulójában. A hajdúsági gárda szerette volna feledtetni a szurkolóikkal az elveszített keleti rangadót, amelynek érdekében a Loki-drukkerek 500 forintért tekinthették meg a mérkőzést. A fővárosiak három nyeretlen mérkőzést követően szerettek volna pontot vagy akár pontokat szerezni a cívisvárosban.

fotó: MTK Budapest

Veszélyesebben kezdte a találkozót a piros mezben pályára lépő DVSC, az 5. percben egy nagy bedobást követően Dreskovic csúsztatta meg a labdát, amely Bárány Donát elé került, aki 9-10 méterről alig-alig tévesztett célt. A 18. percben az MTK is eljutott egy helyzetig, ekkor Molnár Rajmund ívelt középre, amelyet Jurina fejelt a jobb alsó irányába, ám Megyeri Balázs leért és hárított, majd a kipattanót szögletre rúgta az egyik hazai hátvéd.

A 33. percben előnybe került Horváth Dávid legénysége: a debreceniek térfelén szerzett labdát az MTK, majd Bognár István és Jurina játszott össze, végül utóbbi játékos 14 méterről, becsúszva lőtt a bal alsóba. (0-1) Négy perccel később Molnár iramodott meg egyedül a hazai kapuja felé, majd 25 méterről lövésre vállalkozott, ám a kapu fölé célzott.

A 41. percben egyenlített a DVSC: Dzsudzsák Balázs szabadrúgását követően Kocsis Dominik elé pattant a labda, aki kapásból, fordulásból, 11 méterről lőtt a kapuba. Demjén Patrik ugyan beleért, de csak beljebb tudta segíteni a labdát. (1-1)

Újabb lehetőség már nem alakult ki egyik kapu előtt sem, így 1-1-es döntetlennel vonultak a csapatok az öltözőbe.

fotó: Cívishír

A második félidő első helyzetet a hazaiak előtt adódott, ekkor Dzsudzsák lövését hárította vetődve Demjén, majd Bárány elől tudtak tisztázni a vendégek.

Az 59. percben újra előnybe került az MTK: Szűcs Tamás adta el a labdát, majd Bognár István két szép cselt követően remekül lőtt ballal a jobb alsó sarokba 17 méterről. A 33 esztendős irányító már a 4. gólját szerezte a bajnokságban, amelyek közül ez volt az első akciógólja, hiszen eddig csak büntetőből volt eredményes. (1-2)

Közel jártak a vendégek a harmadik gólhoz is, de Molnár Rajmund ötös bal sarka elől leadott lövését óriási bravúrral tolta ki szögletre Megyeri. Percekkel később Bognár adott jó labdát Molnár Rajmundnak, aki jobbról adott középre az érkező Molnár Ádinnak, ám közvetlen közelről Megyeri eszén nem tudott túljárni, majd a kipattanót Jurina próbálta a kapuba lőni, de ott már tisztáztak a hazai védők.

A debreceni közönség nem sokkal később rákezdett az ébresztőre, amely pozitívan hatott a játékosokra, hiszen ismét egyenlített a DVSC: Silue jobbról adott középre Szűcsnek, aki futtából, állítgatás nélkül bombázott a bal felsőbe. Demjén Patrik tehetetlenül nézte a 12 méterről érkező nagy erejű löketet. (2-2)

Gyorsan megfordíthatta volna a mérkőzés állását a hazai együttes, ám előbb Dzsudzsák szabadrúgását védte bravúrral Demjén, majd Domingues lövése ment mellé.

A 81. percben emberelőnybe került a Loki, miután Varju Benedek próbált szabadulni Domingues szorításából, majd a karjával eltalálta a hazai játékost, amiért Pintér Csaba játékvezető azonnali piros lapot adott.

Négy perccel a kiállítást követően újabb gólt tudott szerezni a fővárosi kék-fehér együttes: egy bedobást követően Németh Krisztián, Molnár Ádin és Kosznovszky Márk játszott össze, majd utóbbi játékos remekül vette észre a felfutó Hej Viktort, aki 14 méterről szépen kilőtte a hosszú sarkot. (2-3)

A hátralévő időben mindent megtett az egyenlítésért a DVSC, de a 94. percben Szűcs Tamás balról érkező lövését Demjén Patrik hárította. Dejavu érzése lehetett a debreceni szurkolóknak, hiszen egy héttel korábban Bárány Donát hagyott ki egy nagy helyzetet a Nyíregyháza ellen.

Az eredmény már nem változott, a látottak alapján egyik csapat sem érdemelt vereséget, de az MTK 3-2-re legyőzte a DVSC-t a szép gólok mérkőzésén, méghozzá emberhátrányban.

OTP Bank Liga NB1, 8. forduló

Debreceni VSC - MTK Budapest 2-3 (1-1)

Debrecen, Nagyerdei Stadion, 5321 néző

Vezette: Pintér Csaba (Kóbor Péter, Rózsa Dávid)

DVSC: Megyeri - Stojkovic, Dreskovic, Lagator, Pellumbi - Szűcs T., Djurasek (Braga, 15.) (Silue, 75.)  - Kocsis D. (Sagoyan, 75.), Dzsudzsák, Vajda (Domingues, 46.) - Bárány

Vezetőedző: Máté Csaba

MTK: Demjén - Varju, Beriashvili, Kádár, Antonov - Kata, Kosznovszky - Molnár Á., Bognár (Végh, 82.), Molnár R. (Hej, 77.) - Jurina (Németh, 82.)

Vezetőedző: Horváth Dávid

Gólszerzők: Kocsis D. (41. perc), Szűcs T. (76. perc) illetve Jurina (33. perc), Bognár (59. perc), Hej (85. perc)

Máté Csaba zsinórban második bajnoki meccsét veszítette el a DVSC kispadján, így a gárda visszacsúszott a 9. helyre, míg az MTK fellépett a 4. helyre.