Nagy arányú győzelemmel kezdte a felkészülést a Fehérvár a bábolnai gálamérkőzésen

A Sumqayit elleni EKL-selejtezőre készülő Fehérvár FC a vármegyei I. osztályban szereplő Bábolna SE vendége volt szombaton a hazaiak 100 éves évfordulója alkalmából.

Az első lövésre 5 percet kellett várni, ekkor Csongvai tüzelt mellé, három perccel később már Gradisar nem hibázott, így előnybe került a Fehérvár. Ezután Kastrati és Csongvai lövését is védte a hazai hálóőr, Gradisar azonban ismét betalált (0-3). A 17. percben jött a harmadik, Schön Szabolcs volt eredményes (0-3). Egy perccel később Katona Mátyás lőtt higgadtan a bábolnai kapuba (0-4). Újabb két perccel később Csongvai sokadik lövése már utat talált a kapuba (0-5). Ezután további fehérvári helyzetek maradtak ki és Dalának is védenie kellett, így 5-0-s fehérvári előnnyel fordultak a csapatok.

kép: Fehérvár FC

A cserék beállása után 6 perccel Berki Marcell is beköszönt egy emeléssel (0-6), majd Kecskés asszisztjából Kovács Patrik lőtte a hetediket (0-7). A 70. percben Lucas Simut 23 méterről lőtt nagy gólt (0-8), a végeredményt pedig Kovács Bence alakította ki (0-9). A hajrában még több nagy Vidi-helyzet maradt ki, Serafimov kapufája után pedig véget ért a találkozó.

Bábolna SE 0-9 Fehérvár FC (Gradisar 8', 10', Schön 17', Katona 18', Csongvai 20', Berki 51', Kovács P. 54', Simut 72', Kovács B. 73')

Fehérvár FC: I. félidő: Dala - Melnyik, Larsen, Spandler, Schön - Csongvai, Christensen - Katona, Pető, Kastrati - Gradisar

Fehérvár FC: II. félidő: Veszelinov - Simut, Serafimov, Lakatos, Kecskés - Melnyik - Babos, Berki, Kovács B., Stefanelli - Kovács P.

vezetőedző: Pető Tamás