Döntetlennel kezdett Grzelak az Újpest kispadján Komáromban

A KFC Komarno vendége volt az Újpest szombaton felkészülési mérkőzésen.

Megannyi játékos távozott az Újpesttől nyáron, a héten Szabó Bálinttal is szerződést bontottak, Molnár Zsombor és Huszti András pedig visszatértek kölcsönből csapataikhoz.

Az első nagy helyzetre 27 percet kellett várni, ekkor Szliacky lövését védte Banai, majd a komáromi játékos a felsőlécet is eltalálta. A 38. percben Tamás Krisztián szabálytalankodott a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Sylvestri elhibázta, de Banai hiába védett, a kipattanót a Csákvárról igazolt Tamás Nándor váltotta gólra. A félidő végén Ljujic hibázott ziccert, így maradt az 1-0 a félidőben.

A 69. percben Mucsányi lövését védte a Trefil kapus, majd a 72. percben Geiger passzából a fiatal Dékei Márk fordult kapura és egyenlített ki. A 82. percben Piscitellinek kellett még nagyot védenie, így 1-1-el zárult az Újpest első nyári felkészülési mérkőzése.

KFC Komarno 1-1 Újpest (Tamás 39', ill.: Dékei 72')

KFC Komárno: Trefil – Simko, Pillár (Adaylo), Spiriak, Smehl – Szliacky (Tóth), Nagy (Bayemi), Spyrka – Szylvesztr (Volesky), Tamás (Ganbajar), Divis (Rudzan)

Újpest FC: Banai (Piscitelli) – Bese (Kovács), Fehér (Kaczvinszki), Kobouri (Babós) – Baranyai (Simon K.), Tajti (Mucsányi Miron), Radosevic, Tamás (Simon B.) – Ljujic (Kollarik), Mucsányi Márk (Dékei), Dékei (Geiger)

kép: Újpest